System windows XP nie uruchamia się?

Mam problem z Windowsem XP. Otórz gdy właczam kompa zamiast uruchomic mi sie normalnie wyskakuje mi strona z poleceniami Tryb Awaryjny, Tryb Awaryjny z wierszem poleceń, Uruchom system normalnie itd. Wybieram jedna z opcji czy to Tryb Awaryjny czy Normalne uruchomienie systemu po czym pokazyje mi się logo systemu XP i ten pasek ładowania na dole, przez chwile się ładuje po czym komp sam sie resetuje i od nowa to samo.

Problem staje sie naprawde powazny, gdyz nie moge ustawić Boot CD-ROM i nie moge odpalic plyty z windowsem. Otorz do wybrania mam opcje albo Floopy albo Hard Drive nie ma tam CD-ROM i przez to nawet nie moge ponownie zainstalowac systemu.

Więc badzo prosze o pomoc jesli ktos wie o co tu moze chodzic :?

Powinno ci pomóc utworzenie dyskietek startowych

Dysk startowy systemu Windows XP umożliwia zainstalowanie nowego systemu operacyjnego na komputerach bez rozruchowego dysku CD-ROM. Z dysku startowego systemu Windows XP zostaną automatycznie zainstalowane odpowiednie sterowniki umożliwiające uzyskanie dostępu do stacji CD-ROM i uruchomienie nowego Instalatora.

XP Pro

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=55820edb-5039-4955-bcb7-4fed408ea73f&DisplayLang=pl

XP Home

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=15491F07-99F7-4A2D-983D-81C2137FF464&displaylang=pl

Potrzebować chyba będziesz 6 dyskietek

Witam!

Mam identyczny problem, ale u mnie wystąpił on zaraz po świerzej instalce Windowsa XP.

Lasero czy po urzyciu tych dyskietek startowych pomogło? Jeśli nie, to jak dałes radę?

Jak to nie pomorze, to może macie jakieś inne koncepcje na to ?

Pozdro

Prosze opisz dokłaniej problem, co robiłes, czy tak sie dzieje zaraz po instalacji systemy, jaki masz sprzęt itp

Było tak, że spaliła mi się płyta główna, no więc wymieniłem na nową. Wszystko działało OK, do czasu gdy pojawił się niebieski ekran (chyba błąd typu stop). A więc usunąłem całkowicie partycje, utworzyłem nowe i sformatowałem w systemie NTFS. No i po świerzej instalacji systemu Win XP pojawia mi się podczas uruchomienia wybór trybów (awaryjny, normalny, itp.) Gdy którykolwiek wybiorę to pokazuje się logowanie do windowsa ale po chwili na nowo pokazuje się ten wybór trybów uruchomienia systemu…

poradzcie coś, prosze.

Pozdro

spróbuj uruchomić system Trybie Awaryjnym rejstrowny może sypnie jakimś plikiem, kolejną rzeczą jest czy masz włączone ACPI w BIOSie :?:

Włączyłem tryb rejestrowany i nic. Działa tylko w trybie awaryjnym, awaryjny z obsługą sieci już neistety nie chce działać. NAdal nie wiem co robić. Prosze o pomoc! Pozdrawiam

Masz jakiś problem hardware. Choć mogę sie mylić.

Jak to nowy system zainstaluj ponownie.

Jaki błąd pokazał Blue scren???

Blue screen wykazał takie coś:

0x00000051

0x00000004

0x00000001

0xE163ECB0

0X0010C020

I co mam zrobić? Sam już nie wiem. Przeinstalowanie systemu nic nie pomaga. :frowning: