System Windows zatrzymał to urządzenie

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów.

Witam.

Po dzisiejszym uruchomieniu komputera pojawił się nastepujący komunikat. ‘Trwa instalowanie urzadzenia. Instalacja nie powiodła się’

Już kiedyś miałem taki problem, ale sam zniknął. Przywracałem też system Acronisem do poprzedniego stanu, ale występował ten sam problem. Sterowniki są aktualne [Driver Genius 10 Pro].

Dodam, że sprawdzałem wszystkie porty USB [tył, przód, monitor] i działają bez zarzutu.

Screen

Właściwości -> zakładka Ogólne Stan urządzenia Kod 43

To dziwne, aby komputer tak nagle przestał rozpoznawać urządzenie. Ja rozumiem to w ten sposób, że ono działa, ale z jakiegoś niewiadomegopowodu urządzenie straciło etykietę.

Najwyższa pora już nauczyć się korzystać z googli, kolego… Proszę: http://support.microsoft.com/kb/310123/pl

Już próbowałem. Nie pomogło.

Co to w goóle za urządzenie?

Właśnie nie mam pojęcia. Pod USB [tylni panel] mam podłączoną mysz, kamerkę i 3 porty USB wbudowane w monitor. Przedni panel też już odłączyłem od płyty głównej, ale nic z tego. Problem nadal występuje. Zrobię czystą instalkę z płytki. I dam znać czy pomogło, chociaż szczerze wątpie, by dało to jakieś rezultaty.

Reinstalacja systemu Ci pomoże, jeśli podczas niej odłączysz fizycznie wszystkie urządzenia zewnętrzne i po zakończonej instalacji systemu będziesz kolejno je włączał i instalował sterowniki, zwracając każdorazowo uwagę na stan sprzętu w Menadżerze urządzeń. W końcu, w ten sposób, trafisz (lub nie!) na urządzenie bez sterownika lub z wadliwym sterownikiem.

No, dobry pomysł…

Ok. Już jestem. Oto co zrobiłem.

1 Zainstalowałem Winde od zera.

2 Okazało się, że sterownik, który był potrzebny to ‘ATK0110ACPI UTILITY’ [do sciagniecia na stronie ASUSA gdyby ktoś szukał]

3 Zainstalowalem go.

4 Mając pewność jaki sterownik należy zainstalować, przywróciłem poprzedni stan systemu Acronisem. Okazało się, ze sterownik nie wymagał ponownej instalacji.

P.S

Około dwa miesiące temu kupiłem nową kartę graficzną. W poprzedniej karcie, sterownik do ‘ATK0110ACPI UTILITY’ instalowałem z płyty sterowników karty Radeon 4670.

Tym razem aktualizacja z nośnika od nowej karty nie powiodła się.

Dziękuje zainteresowanym tematem.