System włącza się 10 minut

Witam !

MAm taki problem, mianowicie gdy uruchamiam komputer mam napisane że mam dysk 40 GB na ATA i Nagrywarke DVD na tej samej taśmie, System mam na SATA 120 GB. I Gdy przechodzi przez proces wyrobu systemu (jest 1 system Windows Vista xUltimate 64) to przez jakieś 10 minut mam czarny ekran, po czym uruchamia siewindows, ALE już nie widzi ani dysku ani nagrywarki. Wczoraj mi sie zdażyło tak ze właczał sie długo, nie miałem tych sprzetów, zresetowałem go właczył się szybko i sprzet był, a dzisiaj juz 3 razy uruchamiałem i nic. Co moze byc tego powodem :confused: ?

na tej samej taśmie masz mieć najpierw dysk podłącz a później ma iść nagrywarka i sprawdź tą taśmę może jest padnieta

Ale wczoraj i przedwczoraj kożystałem normalnie z dysku i nagrywarki, wiec wątpie żeby to było powodem, ale sprobuje wymienic taśme, jednak to też moze byc powodem że włacza siesysyem 10 minut :open_mouth: ?

no raczej zobacz może masz pogiętą tą taśmę

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 11:01

a jak nic to nie da to mów

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 11:02

albo zobacz tak : odłącz tą taśmę z dyskiem i nagrywarką i zobacz czy ci sie włączy normalnie windows :stuck_out_tongue: