System wolno się ładuje

Witam

Posiadam system operacyjny Windows Vista Ulimate i od pewnego momentu (około 1 tygodnia) mam problemy z wydłużającym się czasem ładowania systemu. Wcześniej system ładował się maksymalnie do 2 min, a teraz to przeszło już w 5-7 min. Tyle czasu trzeba zanim dojdzie do siebie tuż po uruchomieniu. Pousuwałem zbędne elementy autostartu i też przeprowadziłem defragmentacje dysku, ale jakoś nic to nie pomogło. Ogólnie sam system pracuje mi stabilnie przez cały czas jego działania. Tylko to ładowanie systemu… Wątpię w to iż coś ma z tym wspólnego instalacja SP2 bo ostatnio też go zainstalowałem. Poniżej zamieszczam logi z OTL’a

OTL.log: http://wklej.org/id/335322/

Extras.log: http://wklej.org/id/335323/

Za wszelką pomoc dziękuje :slight_smile:

a próbowałes go przeinstalować

#-o :smiley:

Nie zamierzam przeinstalowywać systemu, a jak już to będzie ostatnia rzecz jaką zrobię.

A wcześniej jaki system miałeś

Mam dwa systemy XP i Viste. Viste mam już od pół roku i bardzo dobrze się spisywała przez ten okres. Teraz to ogólnie tylko na niej siedzę.

msconfig - wyłączyć niepotrzebne aplikacje i usługi na starcie

defrag dysku i użycie readyboost.

Jest to możliwe, że po zainstalowaniu SP2 tak mi ładowanie systemu zwolniło? Czytałem właśnie przed chwilą, że u niektórych osób właśnie ładowanie systemu zwolniło. Teraz tak myśląc to wszystko było w porządku gdy nie zainstalowałem SP2. Standardowo miałem SP1.

Niestety nie mam punktu przywracania przed instalacją SP2 bo nie wiem czemu, ale jakimś cudem mi punkty przywracania wywaliło wszystkie :expressionless: (musiałem w pewnym momencie zrobić mu twardego reseta).

a co to to sp1 i2 :oops:

W logach brak jakiejkolwiek infekcji, a od czytania porad w tym temacie to ręce mi opadają… :?

W OTL kliknij CleanUp. Z tego co słyszałem to już jest taka przypadłość po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Wystarczy kilka dni poczekać i system powinien powrócić do normalnego uruchamiania się.