System wolno się uruchamia

PROSZĘ O POMOC!

Robiłem z komputerem wszystko co mogłem (tzn. co potrafię): formatowałem, defragmentowałem. Zamieniłem się z kolegą nawet pamięciami RAM, ale to także nic nie dało.

Miałem już zawozić go do serwisu komputerowego, lecz w tym samym czasie mojemu koledze, pewien koleś naprawiał kompa (coś z dyskiem miał), więc spytałem się, czy nie mógłby przejrzeć mojego kompa.

Koleś się zgodził i powtórzył wszystkie czynności co ja i oczywiście 0 rezultatów. Jedynym rozwiązniem było przejrzenie podzespołów w kompie.

Zdjął obudowę i przekręcił jakieś “zworki” na płycie głównej i wszystko DZIAŁA!

Tylko jest jeden mankament, z którym nie mógł sobie poradzić. Posiadam komputer, który bardzo długo się otwiera. Mam windowsa xp i pasek przeleci mniej więcej ze 25 razy.

Mam do was pytanie; może orientujecie się czym jest to spowodowane?

Podzespoły:

procesor: AMD Athlon 2600+ XP

płyta główna: Biostar M7VIt Bravo

pamięć RAM: 256 MB PC400 Elixir

karta graficzna: Gigabyte R9200SE 128 MB 64 bit

dysk twardy: WDC WD800BB 80GB

zasilacz: (firmy nie pamiętam) 300W

:arrow: optymalizacja: zainteresuj się programem bootvis

A od kiedy to się dzieje ,instalowaleś coś przd tym??

jak tam szkodniki??(mało prawdopodobne)

Dzieje się to już ponad rok, jeśli się nie mylę.

Drugie pytanie; to raczej oczywiste, że instalowałem. Chodzi w systemie ?

Nie mogę znależć sobie porządnego wirusa.

jak na xp to pamięci nie masz za dużo, ale może masz włączone jakieś programy, które podczas startu “pożerają” zasoby pamięci daj start-uruchamiania i wpisz msconfig , następnie przejdź na zakładkę uruchamianie i powyłączaj niepotrzene programy działające w tle i zajmujące zasoby pamięci. wcześniej wciśnij ctr+al+del i na zakładce wydajność cobacz ile masz dostępnej pamięci i w jakiej częśći wykorzystywany jest plik wymiany

Spróbuj tym programem co napisałeś wcześniej (bootvis).

O antywirusie poczytaj na forum: jest wiele przyklejonych tematów i na pewno coś sobie wybierzesz.

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 22:48

On ma problem z bootowaniem do systemu, a nie z logowaniem. Ta czynność szybkości bootowania nie poprawi.

Co to jest bootowanie ?

można pobrać stąd

To co Marek624 poradził już wykonałem.

Słyszałem o tym programie bootvis, ponieważ jest w tych wszystkich poraqdach opisany.

inaczej ładowanie systemu może być z dysku twardego, napedu, stacji dyskietek itp

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 22:55

a ile masz wolnej pamięci, sprawdziłeś?

Link do programu został już przeze mnie podany OT

bootowanie

O którą Ci chodzi; z dysku twardgo czy RAM ?

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 22:58

Zaraz sprawdzę przed program AIDA32

pamięć ram

A więc tak:

Pamięć fizyczna:

W sumie 255 MB

Użytych średnio 146 MB

Wolne średnio 109 MB

Wykorzystane średnio 57%

Rozmiar pliku wymiany

W sumie 618MB

Użytych 117 MB

Wolne 501MB

Wykorzystane 19%

Pamięć wirtualna

W sumie 874MB

Użytych 263MB

Wolne 611MB

Wykorzystane 30%

Pod spodem pisze:

Problemy i Sugestie:

Sugestia Zainstaluj więcej pamięci, aby poprawić wydajność aplikacji.

A czy świeżo po zainstalowaniu systemu Windows ładował się normalnie??

Spróbuj poodłączać wszystki urządzemia USB od kompa w czasie uruchamiania.Może któreś z nich pwoduje opoźnienie (to powinien pokazać także bootvis.

Stary bajer. Zalecane 512, ale już przy 511 wyświetla że mało pamięci ;]

RAM OK. Mi przy 256 pasek przewija się 3-krotnie po użyciu dwukrotnie wspomnianego programu bootvis

no pamięci jak na xp za wiele nie jest, a wyłączyłeś niepotrzebne programy jak Ci pisałem, bo one podczas staru systemu mogą go spowalniać, generalnie przy małej ilości pamięci bardzo spowalnia pracę kompa antywirus, a druga sprawa Twoja karta grafiki może zabierać dużo pamięci, zobaz w biosie jeśli jest taka opcja czy nie jest za dużo przydzielone dla grafy , jeśli tak to zmniejsz np. do 32 mb lub ustaw na auto nie jest ona za bogata bo ma 64 bitową szynę lepsza byłaby 128 bitowa i ona też ma swój udział w spowolnieniu

Po każdym sformatowaniu, czy szybkim czy wolnym uruchamia się tak samo. Typ plików NTFS.(wybieram)

Jeśli chodzi o USB, to mam podłączony modem z neostrady i drukarkę, która nie działa. Ale nie może raczej być to ona, bo nie mam zainstalowanych sterów.(Nawet jak zainstaluje to nie działa, a mam prawie pełne tubki;coś czuję, że mi atrament się zesechł)Z programem Bootvis popracuje dopiero od poniedziałku.

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 23:20

Wyłączyć wyłączyłem zbędne programy, tylko problem, że nie wiem jak to się robi w BIOSIE z tą kartą.

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 0:38

Wklejam dla “zasady” log z HijackThisa.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 00:37:23, on 2006-07-17

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Neostrada TP\NeostradaTP.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\ComComp.exe

C:\Program Files\Neostrada TP\Watch.exe

C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe

C:\Program Files\BearShare\BearShare.exe

C:\Program Files\MarBit\ALLPlayer\ALLPlayer.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Documents and Settings\Maciaszek\Pulpit\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://szukaj.wp.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{D0CDAD1B-F823-44C3-B8C3-C96CF0EEF384}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe