System wykrył problem z dyskiem twardym pomocy

Witam dzisiaj pojawił mi sie komunikat System wykrył problem z dyskiem twardym i chciałbym zebyście mi powiedzieli co z nim jest ? 

Witam.

 

Powoli może siadać mechanika dysku, skopiuj wrażliwe najważniejsze dane

Ale to tylko Dysk D zabezpieczyć czy C też ? I czy konieczna jest wymiana ? 

Błąd dotyczy całego dysku skopiuj gdzieś najważniejsze swoje dane, jeżeli chodziłoby tylko o badsectory możną byłoby spróbować go wyzerować, ale tutaj mechanika jest już nie do naprawienia. Dysk któregoś pięknego dnia pójdzie do krainy wolnych talerzy.

Hej,

Tak, cały dysk pada - back-up danych i wymiana dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam dopiero go rok jaka mogła byc przyczyna zepsucia dysku ?

Mój SSD Intela podziałał dokładnie 2 tyg :slight_smile: taką mamy “jakość” obecnych dysków. 

Możecie mi niewierzyć ale za przeproszeniem nie macie do końca racji.

 

Po pierwsze: Niestabilne sektory, większe prawdopodobieństwo jest takie, że pojawiaja się ich więcej gdy np. dysk próbuje odczytać te sektory/klastry niestabilne C5 stąd tyle błędów odczytu wartość 01.

Jeśli nie masz ważnych danych… Możesz zapobiec dalszego wzrostu niestabilnych sektorów.

Mój znajomy miał podobnie… na identycznym dysku SAMSUNG 500 GB,

Wyzerował dysk tak jak mu podpowiedziałem i dysk ponownie nadawał się do pracy i do dziś działa…

Ps. Niekoniecznie wszystkie partycje muszą zawierać niestabilne sektory, może się okazać, że tylko jedna  z partycji.

Dlatego nie zawsze konieczne jest zerowanie całego dysku, tylko wybranej partycji.

 

Program pomocny:

Victoria 4.46b (lepiej uruchomić z DOS-u) albo z płytki HirenBootCD…

Interfej graficzny(powłoka) WINDOWS może się zwieszać…

 

Możesz spróbowac też:

Całkowte wymazywanie danych, nie do odzyskania…

http://www.diskwipe.org/

 

 

Portable HDD Low Level Format Tool 4.40 FREEWARE

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Portable-HDD-Low-Level-Format-Tool.shtml

 

Im szybciej to zrobisz tym lepiej…

Czas nagli … po każdym odczycie błednych sektorów lub uruchomieniu systemu będzie ta wartość wzrastała…

1824 niestabilne sektory i jak widzisz może mechanikę dysku też MHDD naprawia? Dysk jest totalnym złomem.

mrFreeze - normalka… zaczyna się od 1 niestabilnego sektora … potem więcej i więcej… jak już mówiłem gdy dysk probuje odczytać uszkodzony sektor lub klaster…

To są jedynie logiczne błędy…

 

Szokda, że nie mam starego screen-u SMART z 266 niestabilnych sektorów dysku i drugiego po wykonaniu wymazywania… Wszystko wróciło do normy… oprócz tych liczb, które nie da się cofnąć (mowa o wartości RAW) 01

Ale skoro ty dostrzegasz uwarie mechaniki to proszę bardzo… Twoje zdanie…

Ja wyraziłem swoją opinię na ten temat…

 

 

Aha… Błąd C7 CRC może wskazywać, że kabel SATA uszkodzony… stąd także mogą występować błędy w zapisie… Ale nie koniecznie zawsze…

 

 

NIE JEST TO MECHANIKA PONIEWAŻ na screen-ie: Wartosć C6 = 0

Wzrost wartości tego atrybutu wskazuje na ewidentne defekty powierzchni dysku i/lub problemy z podsystemem mechanicznym dysku.

oraz ilość Realakowany sektorów 05 = 0