System wykrywa urządzenia, ale nie może ich zainstalować!


(system) #1

Witam Wszystkich, którzy czytają mój watek!

Oddałem komputer do serwisu, aby wymienili mi płyte.. No więc wszystko ładnie, włozyli mi ASRock 4CoreDual-SATA2. Wszystko ładnie działa, podłaczyli tez raczej wszystko dobrze.. No i tylnie usb wykrywa mi niby urządzenia, ale nie może mi ich w ogóle zainstalowac.. Mowie o takich rzeczach jak pendrive czy coś w tym stylu.. Neostrada też mi nie działa, lampki się świecą ale wykrywa mi jakby był modem odłączony.. Lan jakimś cudem działa i właśnie ciągne neta od brata. Jakby tego było mało przodnie usb mi nawet nie wykrywa, miejsce na słuchawki również nie dziala. Tylko jak z tylu podłącze to tak. Zrobiłem screeny w których widać właśnie w czym problem. Próbowałem wtedy podłączyć mojego SE k800i do kompa, w telefonie mi się pokazało że jest podłączone, w kompie tez ale.. zresztą zobaczcie:

http://img79.imageshack.us/img79/2373/scr3jz8.jpg <== szczególnie tu zwródzcię uwagę!

System operacyjny: Windows XP + sp3 sprawdzony na pewno dobrze działa.

Proszę o jakieś rady, to dla mnie ważne!

Dziękuje!


(JNJN) #2

A po wymianie płyty wgrywałeś świeży system, czy była robiona naprawa systemu ?

Może być, że płyta uszkodzona.

A co się stało z poprzednią ?

Używaj polskich znaków, opcja edytuj i popraw.JNJN


(system) #3

System wgrywałem świeży.. Tylko brat coś mi kombinował z partycjami, tzn usunał dwie z tego, na którym zawszę miałem Windows i założył je od nowa. Nie wiem czy to ważne ale warto żebyś wiedział :razz: . Jeśli chodzi o płytę to oczywiście przeszło mi to przez głowę. No ale najpierw postanowiłem zwrócić się na tym forum. Jeżeli nikt mi stąd nie pomoże to oczywiście zwrócę się do serwisu z tą sprawą. Naprawę jak i płytę mam na gwarancji, więc napewno tak tego nie zostawie!

PS: Polskie znaki wstawione :). Za wszelkie błędy z góry przepraszam.


(mati75) #4

to bład sterownika od telefonu sony ericsson. Instalowałeś Pc suite?


(system) #5

Mati ale ja przykład z telefonem podałem tylko.. Tak samo dzieje się też z Pendrive, mp3, a przecież do tych użądzeń Windows sam instaluje sterowniki.. Zobacz co się dzieje z Neostradą mimo tego, że są zainstalowane sterowniki..

Btw : dzięki że się ktoś tematem interesuje :wink:


(mati75) #6

sterowniki do chipsetu instalowałeś?


(system) #7

oczywiście że instalowałem.. nie mam komputera od 2 dni :). Jestem trochę bardziej obeznany :P.


(mati75) #8

to najprawdopodobniej uszkodzona płyta


(system) #9

hmm no bardzo możliwe. Poza tym z tą nową płyta mam czasem tak, że się komp nie odpala za 1 razem po wciśnięciu guzika od powera.. Czasami muszę wciskać nawet 3 razy :shock: