System wyłącza się w nieskończoność po aktualizacji

witam,

dopiero co zaktualizowałem windows 7 dzisiejszymi poprawkami i kliknąłem “Uruchom ponownie”. Konfiguracja aktualizacji podczas zamykania systemu dobiegła końca, ale teraz wyświetla się już od pół godz. napis “Trwa zamykanie…”. Ile mam jeszcze czekać zanim użyję twardego resetu ? Wolałbym tego uniknąć na razie bo ostatnim razem właśnie przez takie twarde resety musiałem robić formata.

pozdrawiam.

Jeżeli masz zapisany punkt przywracania systemu to przywróć do wcześniejszego stanu przed aktualizacją.

Witam

Ja czekałem około 10 min. na instalke, sieci wtedy było brak. W ogóle, jakbym komputera nie miał. Ale teraz daje rade. Pozdro :slight_smile:

P.S. aha. Jeżeli masz pirata to niewiem, jak Ci pomóc :frowning:

j00zek , poczekaj cierpilwie. Mnie też się tak w kółko resetował, zostawiłem go na noc i rano już ujrzałem system gotowy do pracy…

Dodane 13.07.2011 (Śr) 18:56

Jeżeli się w ciągu najbliższych kilku godzin nie ogarnie, to spróbuj zastosować się do wskazówek z tematu: http://www.fixitpc.pl/topic/4422-petla- … i-windows/

Też tak miałem po wczorajszych poprawkach. Wyłączyłem go na twardo. Nie zainstalował mi przez to dwóch poprawek do XML core services 4.0.

Lecz po ponownym sprawdzeniu aktualizacji doinstalował brakujące i problem rozwiązał się sam.

urOk , fajnie, ale to nie jest dobry pomysł, bo może się bad sektor zrobić na dysku, albo system może się uszkodzić…

Od jednego wyłączenia nic się przecież nie stanie - nie raz traktowałem mój komputer albo przyciskiem Reset, albo odcięciem go od zasilania i do tej pory z tego powodu ani razu nie posypał mi się system, ani nie utworzyły się magiczne bloczki informujące o tym, że wypadałoby dla bezpieczeństwa danych dysk wymienić :wink:

Chyba, że obecnie produkuje się bardziej wrażliwe dyski na takie zabiegi niż 7 lat temu :wink:

O tak Seagate produkuje gorszej jakości dyski, niż kiedyś. Ja kupiłem sobie dysk, to 3 razy wysyłałem na gwarancję, bo w pierwszym padła mechanika, w drugim też się coś porobiło, że partycji nie mogłem przesunąć i w trakcie zerowania mhdd wyświetlił komunikat, że dysk jest uszkodzony, a w trzecim nastąpił masowy wysyp bad sektorów. Dokładnie smart zarejestrował 170, albo 140 remapów.

jeśli reset jest robiony podczas nie używania dysku twardego jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenie

miałem tak że wtyczka się poluzowała i komputer się zresetował (wiem dlaczego i już to naprawiłem) podczas zapisuj i co poszła mi partycja nie było\ jej i musiałem użyć testdisk

a za drugim razem to mi się partycja znikła i obszar ntfs został uszkodzony odzyskałem jedyne 20% danych jakieś 40gb (dysk zewnętrzny) reszta była bez nazw i nie pamiętał folderów

więc musiałem wszystko od nowa robić

pamiętaj każde urządzenie lepiej odłączyć(kiedy wyłączenie normalnie nie działa) jak nie pracuje bardzo rzadko się psuje