System XP na laptopie PROBLEM!

(Gonzo488) #1

WITAM!

Kupiłem niedawno laptopa z systemem Vista ale nic na nim nie chodzi ,wiec instaluje Xp wszystko ładnie pięknie płytka sie botuje ,gdy dochodzi do momentu akceptowania umowy Wciskam enter jest Ok a po 2sekunach wyskakuje mi jakis problem że system nie widzi dysky twardego "a raczej partycji"na którym ma być system i pisze żebym sprawdził czy jest podłączony i czy działa poprawnie i czy mam poprawne oprogramowanie ,coś w tym stylu.I pisze Instalacja nie może byc kontynouwana Wciśnij F3 aby zakończyc instalacje Nie wiem co robić może jakies opcje w biosie nie wiem Płytka z XP jest 100% oK Instalowałem ją na komputerze stacionarnym!!POMOCY!!

:evil:

(Kylek) #2

Prawdopodobnie w laptopie zamontowany jest dysk Serial ATA. Instalator potrzebuje sterowników do kontrolera Serial ATA, bo bez nich nie będzie widział dysku.

Musisz przygotować dyskietkę z takimi sterownikami lub zintegrować sterowniki z Windows XP.

Prawdopodobnie nie masz w laptopie stacji dyskietek, co stanowi dodatkowe utrudnienie. Poszukaj na forum informacji o tym, jak zainstalować dysk S-ATA, jeżeli nie ma stacji dyskietek.

(przemox) #3

Skontaktuj sie ze sprzedawcą - muszą ci pomóc. Na pewno mają odpowiednią płytę w sklepie. Ostatnio kupiłem Toshibę-SZiemens i było podobnie.