System XP nie uruchamia się za 1 razem, migający kursor

(sebaele) #1

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem prawdopodobnie stało się to po wymianie procesora na większy. Otóż gdy uruchamiam kompa np: rano to nie chce się uruchomić za pierwszym razem, pojawiają się tylko informację o procesorze, dysku oraz napędach a następnie ciemny obraz z mrugającym kursorem w lewym górnym rogu :-(.

Gdy wcisnę ponownie reset to przechodzi mi do wyboru czy uruchomi tryb awaryjny, dobrą znaną konfigurację itp. Wybieram uruchom system normalnie i wszystko uruchamia się prawidłowo.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

(george32801) #2

Podaj wszystkie podzespoły Twojego PC. Jaka płyta główna, procek wcześniejszy, teraźniejszy, grafika, ram, hdd, zasilacz.

(sebaele) #3

Moja płyta główna to ECS K7S5A, procesor wcześniejszy to AMD Athlon A1000AMT3C, teraz posiadam AMD Duron 1,40 GHz. Kart graficzna MVGA-NVG11AM(200) 64MB, pamięć ram ddr 256MB oraz 512MB, dysk Seagate 160GB ST3160815A, zasilacz CODEGEN 300W.

(george32801) #4

Hm, moim celem przy takim problemie było by podłączenie innego zasilacza do tego PC i zobaczenie czy problem dalej występuje.

Możliwe, że codegen ( [-o<

(sebaele) #5

Powiem tak próbowałem już odłączyć wszystkie napędy, stację dyskietek oraz dodatkowe chłodzenie i problem nadal się pojawia :-(.

-- Dodane 04.07.2010 (N) 22:01 --

Również podmieniłem zasilacz na inny tej samej mocy (300W) nic nie pomogło :-(. Czy może być to win biosu?

(george32801) #6

Hmm.. Skoro tak.. To może po prostu trzeba format systemu zrobić? By poinstalował wszystko od nowego procesora..? Nie wiem.

(sebaele) #7

Format też nie pomógł :-(.

(Rayderz26) #8

Jaki masz system i ilu bitowy?

(sebaele) #9

System to XP a ilu bitowy nie wiem :-(. Jak to sprawdzić?