System XP nie uruchamia się za 1 razem, migający kursor

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem prawdopodobnie stało się to po wymianie procesora na większy. Otóż gdy uruchamiam kompa np: rano to nie chce się uruchomić za pierwszym razem, pojawiają się tylko informację o procesorze, dysku oraz napędach a następnie ciemny obraz z mrugającym kursorem w lewym górnym rogu :-(.

Gdy wcisnę ponownie reset to przechodzi mi do wyboru czy uruchomi tryb awaryjny, dobrą znaną konfigurację itp. Wybieram uruchom system normalnie i wszystko uruchamia się prawidłowo.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Podaj wszystkie podzespoły Twojego PC. Jaka płyta główna, procek wcześniejszy, teraźniejszy, grafika, ram, hdd, zasilacz.

Moja płyta główna to ECS K7S5A, procesor wcześniejszy to AMD Athlon A1000AMT3C, teraz posiadam AMD Duron 1,40 GHz. Kart graficzna MVGA-NVG11AM(200) 64MB, pamięć ram ddr 256MB oraz 512MB, dysk Seagate 160GB ST3160815A, zasilacz CODEGEN 300W.

Hm, moim celem przy takim problemie było by podłączenie innego zasilacza do tego PC i zobaczenie czy problem dalej występuje.

Możliwe, że codegen ( ![-o<

Powiem tak próbowałem już odłączyć wszystkie napędy, stację dyskietek oraz dodatkowe chłodzenie i problem nadal się pojawia :-(.

Dodane 04.07.2010 (N) 22:01

Również podmieniłem zasilacz na inny tej samej mocy (300W) nic nie pomogło :-(. Czy może być to win biosu?

Hmm… Skoro tak… To może po prostu trzeba format systemu zrobić? By poinstalował wszystko od nowego procesora…? Nie wiem.

Format też nie pomógł :-(.

Jaki masz system i ilu bitowy?

System to XP a ilu bitowy nie wiem :-(. Jak to sprawdzić?