System z partycji D

Sformatowałem właśnie dysk C ze starym winem 98 ale na D mam dobry win 2000. Jak zrobić żeby system bootował z partycji D?Bo ustawiłem tak niby w Biosie żeby zaczynał czytać od D ale niestety to niedziała

muisz edytować plik BOOT.INI , start-> uruchom-> D:\boot.ini lub problem bedzie tego typu że nalezy ustawić partycje aktywną a w Twoim przypadku jets to partycjia D:

niestety po tym jak sformatowałem C nie moge wejść do windowsa na D a jak wsadzam płyte instalacyjna to pisze invalid disk

podczas bootowania systemu wybierz f8 , może tak dostaniesz się do win 2000

Poczytaj:

http://www.microsoft.com/poland/windows … roz13.mspx

Formatując partycję C - usunąłeś pliki startowe WIN2000.

mój błąd, gdzie pliki potrzebne do uruchominia systemu tj. BOOT.INI. NTDETECT.COM oraz NTLDR musza się znajdować na pierwszej partycji, musisz dane pliki przywrócic z Konsoali odzyskiwania.

za X podaj liter CDROM’u

Wielkie dzięki za rady ale Cos mi nie chciało sie to naprawić ,coś chba zrobiłem źle, a śpieszyłem sie bo musiałem mieć działajacego kompa więc wrzuciłem na partycje C Xpka.Wszystko działa ok ale chciałbym mieć jednak dostep do tego 2k. Jest możliwość by scalic te ma systemy w jedno okno uruchamiania spod xpka? Może trzeba jakoś edytować ten boot.ini?

tak musisz edytować plik BOOT.INI , start-> uruchom-> C:\boot.ini