System zaczął mulić

Witam dziś po włączeniu komputera właściwie laptopa spowolniła się jego praca, wcześniej dziwnym zjawiskiem było samoczynne minimalizowanie się aplikacje a teraz każde otwieranie okienek strasznie się muli, nie wiem co jest powodem bo mam antywirusa. Co powinienem zrobić? :roll:

Hej,

Posiadanie antywirusa niestety nie jest gwarancją tego, że nic się nie złapie. Nawet najlepsze rozwiązania zabezpieczające mogą zostać unieruchomione przez nieodpowiednie zachowanie użytkownika.

Wrzucić logi z OTL’a - tutaj instrukcja - i czekaj na sprawdzenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Log OTL

http://wklej.org/id/913449/

extras

http://wklej.org/id/913452/

Dodane 04.01.2013 (Pt) 22:20

odswiezam okna juz nie zamulają po restarcie ale nadal wszystko samo sie minimalizuje

Dodane 07.01.2013 (Pn) 17:06

odświeżam :frowning:

Hej,

Napisałem PW do osób, które są ekspertami w dziedzinie analizowania logów. Mam nadzieję, że wkrótce zajrzą do tego posta. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Infekcji żadnej nie widać.

Przyczyną minimalizacji może być działający program:

http://support.microsoft.com/kb/331796/pl

Hej,

:arrow: Nie używasz przypadkiem jakiś dodatkowych programów, które modyfikują wygląd systemu?

:arrow: Używasz klawiatury i touchpada w laptopie czy podłączasz dodatkową klawiaturę i myszkę?

:arrow: Próbowałeś przeczyścić system przy pomocy na przykład CCleaner’a?

:arrow: Spróbuj użyć też narzędzia Microsoft Fix It. Wybierasz Rozwiązywanie problemów z wydajnością…, a poniżej Problemy z wydajnością systemu Windows, komputer wolno działa - klikasz Uruchom, ściągasz i uruchamiasz program.

:arrow: Instalujesz na bieżąco aktualizacje do sytemu?

Dzięki!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wykonałem tą czynność i okaże się czy coś uległo zmianie. :roll:

  1. Nie używam.

  2. Używam klawiatury i touchpada wbudowanego w laptop.

  3. Właśnie to zrobiłem.

  4. Zrobiłem i nie znaleziono nic nie potrzebnego.

  5. Tak.

Hej,

Czekamy zatem na informację, czy przyniosło to jakiekolwiek zmiany.

Próbowałeś aktualizować sterowniki do touchpada? Ewentualnie przywrócić w sterownikach ustawienia domyślne?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Minimalizacja nie ustała :frowning: Gdy w msconfig wylaczylem wszystkie usługi to ekran był ciemny windows 7 wygladal jak 98 i musiałem przywrócić poprzednie ustawienia żeby wyglądało jak jest teraz ale nadal się minimalizuje. Do touchpada nie aktualizowałem nic bo nie wiem gdzie i jakie mam do niego sterowniki, nie działa też fn+f9 do wyłączenia go co wcześniej działało.

@edit fn od zgłaśniania i wyciszania też nie działa działają tylko rozjaśniające i wyłączające ekran.

Hej,

To zupełnie normalne. Wyłączenie wielu procesów powoduje upodobnienie systemu do tych sprzed lat. Ale chyba nie do końca przeczytałeś uważnie artykuł. Chodziło o to, by przez wyłączenie poszczególnych komponentów znaleźć ten, który może powodować problem. Wyłączenie wszystkiego i ponowne włączenie nie mogło nic dać.

Najprościej sprawdzić w panelu sterowania - w gałęzi Sprzęt i dźwięk. Powinien tam pojawić się aplet, który odpowiada za ustawienia Touchpada.

:arrow: Od jakiego momentu nie działają?

:arrow: Nie zmieniałeś ustawień aplikacji startujących wraz ze startem systemu? Za działanie klawiszy multimedialnych i wyświetlanie odpowiednich animacji odpowiada jeden z programów Asus’a, bo widzę, że takiej firmy laptopa posiadasz. Z tego, co pamiętam jest to proces ATKOSD2.exe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Usług jest tak wiele że nie mam pojęcia od czego zacząć, czy konkretnie jakaś z nich może być za to odpowiedzialna? Jakieś podejrzenia?

Jeśli chodzi o hot keye to przy uruchomieniu jest ATK hotkey ASUS ale nie mam pojęcia czy to w ogóle działa :roll:

Hej,

W sieci znajdziesz bardzo wiele opisów, które usługi i procesy za co są odpowiedzialne. Co do typów to naprawdę ciężko stwierdzić. Ja nadal bym się upierał na tym, że touchpad posiada zdefiniowane gesty, których wykonanie powoduje minimalizację okien. A może po prostu uruchamiany jest skrót klawiszowy Win+M? Generalnie najlepiej byłoby podłączyć do komputera dodatkową klawiaturę i myszkę, by przez jakiś czas korzystać z komputera w taki sposób. Jeśli minimalizowania nie będzie, będziemy mieć jakieś pojęcie o tym, gdzie szukać źródła problemu.

Wystarczy uruchomić menadżer zadań i zobaczyć, czy proces o wskazanej nazwie jest widoczny na liście. Jeśli tak, to wszystko powinno działać. Tutaj też w zależności od odpowiedzi będzie można coś zdziałać.

Pozdrawiam,

Dimatheus