System "zamiera" na chwile

(Pawtam) #1

Witajcie...

Mam nastepujacy problem z moim kompem.... Przez kilka pierwszych godzin pracy komp pracuje normalnie... Po kilku godzinach (4... 5..) zaczyna zwalniac, tzn system zatrzymuje sie na mniej wiecej sekunde po czym wszystko dziala normalnie ... i tak co kilka minut. Zatrzymanie wyglada nastepujaco: myszka nie reaguje badz tez przesuwa sie po ekranie "krokami", muzyka na ta chwilke "zamiera"... i tego typu anomalie.

Najpierw myslalem, ze to moj Norton tak wszystko zamula, ale po zmianie go na Sygate + Avast jest tak samo... Dysk jest 2 tygodnie po formacie i wykluczam, aby na to sytuacje mialy wplyw jakies programy-zamulacze... bo takowych nie posiadam. Dysk jest regularnie sprawdzany antywirusowo (mks-online + Avast! + Sygate + Sybate Search&Destroy), wiec ta mozliwosc tez wykluczam.

Wychodzi na to, ze to chyba wina sprzetu. Przegrzewanie odrzucam poniewaz komp wewnatrz jest dosyc dobrze "wietrzony" (2 x 80 na zasilaczu, 1 x Spire na CPU temp: 33-35C, 2 x 80 przod - wdmuchuje powietrze, 1 x 80 tyl - wydmuchuje powietrze, standardowy wiatrak na VGA).

Pozostaje wiec wina RAM'u, HD, ew. VGA.....

HD jest nowy... mam go dopiero miesiac - wiec powinien dzialac.

RAM 2 x 128. Jedna z nich to Kingstone... druga niestety nie wiem...

A oto moj zestaw komputeriwy;

CPU - 1.8 Celeron + wentylator Spire,

VGA - Gainward GF 4MX 440

HD - Seagate Barracuda VII 80 GB 7200 rpm

Plyta MSI na chip'ie SIS

Zasilacz - Chieftec 360 W + 2 x 80 (wentylatory)

Obudowa - Big Tower.... a wiec ciasno w srodku nie mam

System Win98 + wszystkie aktualizacje

Dodac chcialem jeszcze, iz zaden z podzespolow nie byl nigdy podkrecany.

Macie jakies pomysly, co powoduje te zatrzymanie?

Pozdrawiam

Darth

(Bert77) #2

Cóż miałem kiedyś podobny problem i była to wina płyty głównej, a jeśli chodzi o ram to koleś miał podobny problem tylko u niego występował efekt zamrażania i w tedy tylko reset pomagał. Ale sprawdz płytę gł.

(Adarek) #3

Zatykanie pamięci . Sprawdz jak będzie działać system z programem :RapidMem 1.0.1.7

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=422&t=57

Albo co kilka godzin restartuj kompa.

Przyda sie jeszcze czyszczenie systemu:

jv16 PowerTools 1.4.1.248

i

EasyCleaner

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3 ... 6.369.html

(Pawtam) #4

Witam...

Dzieki za linki... jak tylko bede w domu wyprobuje i dam znac czy cos sie zmienilo....

Pozdrawiam

Darth