Systemowa poczta Wnidows10

Witam. Od kilkunastu lat używam Thunderbirda, jednak teraz postanowiłem sprawdzić i wypróbować systemową pocztę z W10.

Trochę “WyGooglałem” sobie na ten temat z netu, jednak oprócz stron supportu i microsoftu z konfiguracją kont, to nie wiele jest na jej temat w necie…

Dlatego też chciałem Was spytać, czy jej używacie ? Jak się sprawuje ? I mam dodatkowych kilka pytań:

  1. czy jest możliwość zminimalizowaną ikonkę poczty umieścić w trayu paska ?

  2. jak uruchomić powiadomienia żeby działały cały czas, bo pomimo ich zaznaczenia w ustawieniach aplikacji, to tylko raz wyskoczył mi “dymek” po otrzymaniu maila i na tym koniec…? Są opisy ustawień w necie, jednak pomimo ich zastosowania nic to nie daje…

  3. chciałbym, żeby osoby otrzymujące moje maile miały opis, że wiadomość otrzymano od np.  JAREK, a nie tak jak teraz wyświetla część mojego maila “jarek.xxxxx” , gdzie mój adres mailowy to:  jarek.xxxx@gmail.com  , gdzie wpisać to słowo JAREK ?

 

Pozdrawiam.

 

Przepraszam, że zapytam, ale skłoniło Cię do zmiany Thunderbirda na coś innego? Czy źle działał? Ja również używam Thunderbirda i nie ciągnie mnie do innych rozwiązań, bo Thunderbird ma wszystko czego potrzeba, a nawet i więcej (dzięki rozszerzeniom). Zastanawiam się po co sobie robić problemy i próbować alternatywnego rozwiązania, skoro wszystko doskonale działa na obecnym. 

 

ps. Imię Jarek zapewne należy wpisać w nazwie konta, przynajmniej tak jest we wszystkich klientach pocztowych.

  1. Nie. Tylko kafelek albo przypięcie ikonki do paska zadań.

  2. Niestety, u mnie działa, po włączeniu odpowiedniej opcji w “ustawieniach” :wink:

  3. W ustawieniach kont jest pole tekstowe obok opcji jak często ma być pobierana poczta - w polu wpisujemy z jaką nazwą nadawcy ma być ona wysyłana.

@Remix

Zgadza się, Thunderbird działa bez zarzutu, ale używam go od kilkunastu lat… po prostu trochę mi się znudził i chcę “pobawić się” i wypróbować czegoś innego… w pracy z kolei na służbowym sprzęcie mam od lat Outlooka, obecnie 2016, ale tam jest tyle tego nawalone… :slight_smile:

 

@mktos

Dzięki, zrobiłem format laptopa, ustawiłem wszystko od zera i powiadomienia działają.

 

W ustawieniach kont w “Wysyłaj wiadomości, używając tej nazwy”  mam wpisane swoje imię, a mimo wszystko to nie działa, bo osoby otrzymujące moje maile mają “Wiadomość otrzymano od:  jarmk.xxxx” - części mojego adresu, zamiast np. Jarek.

 

Ale najbardziej irytuje mnie to, że po zminimalizowaniu nie można ukryć ikonki do traya…

 

 

Może odnoście minimalizowania Poczty do traya pomoże ten dość stary wątek/post…

Mógłby ktoś z tęgą głowa to ogarnąć…?

 

http://www.osiol.com.pl/topic/123858-minimalizowanie-windows-live-mail-2011-do-tray-howto/

Windows Live Mail 2011 to zupełnie inny program.

 

Aplikacje UWP (takie jak Poczta systemu Outlook) w ogóle nie mają opcji “chowania” się do traya obecnie - operują na powiadomieniach zamiast tego. W tle działa sobie agent odbierający nowe wiadomości, który wysyła ci powiadomienie, że coś jest nowego.

“3. chciałbym, żeby osoby otrzymujące moje maile miały opis, że wiadomość otrzymano od np.  JAREK, a nie tak jak teraz wyświetla część mojego maila “jarek.xxxxx” , gdzie mój adres mailowy to:  jarek.xxxx@gmail.com  , gdzie wpisać to słowo JAREK ?”

W poczcie >ustawienia> podpis i tutaj wpisujesz swój podpis

Nie chodzi o podpis w mailu, tylko o podpis na liście otrzymanych maili…

Weź pod uwagę, że cała Twoja poczta leci przez serwery Microsoftu. Jeśli korzystasz z imap, szybko się o tym przekonasz. Radzę zostać przy Thunderbirdzie.

Tak też wczoraj zrobiłem, wróciłem do Tb, bo jednak ciężko korzystać z tej systemowej poczty…