Systemowe przywracanie systemu w Windows7

(Ramoses7) #1

Witam.

Czy systemowe przywracanie systemu w WIN7 x64 działa bez zarzutu, tzn. czy przywraca obraz w 100% idealnie jak to robią programy typu Acronis, Norton i inne? Wszystkie ustawienia, instalacje, foldery, dokładnie wszystko to samo przywraca?

Czy w takim razie nie warto instalować programów, które wykonują backup programów?

(inzaghi89) #2

Nigdy nie sprawdzałem. Osobiście w przypadku kopii jestem raczej zwolennikiem "programów" typu: OneKey Recovery, Clonezilla, Norton Ghost. Tutaj masz pewność, że robią pełny backup. Nieraz przejechałem się na przywracaniu systemu z XP (jeśli w W7 jest taki sam - nie sprawdzałem - to lepiej nie zakrzątać sobie głowy nawet).

(Ramoses7) #3

Ja na XP osobiście używałem darmowego Paragon Backup & Recovery 10 Free Edition. Działał bez zarzutu, wszystko ładnie, pięknie. Na WIN7, kiedy zrobiłem kopie systemu tym programem to odstraszał mnie długi czas bo ok. 40 minut.

(system) #4

U mnie działa bardzo dobrze,(WIN7 x64) sprawdzałem już kilka razy :wink:

(FadeMind) #5

W Windows przywracanie systemu cofa ustawienia systemowe (wpisy rejestru) i podmienia odpowiednie pliki systemowe, usuwa wpisy z rejestru dotyczące programów - dotyczy tylko programów, które zostały zainstalowane w dacie przywracania systemu. Po za tym nie usuwa plików z Program Files (należy to zrobić ręcznie, i zawsze pozostaje bałagan w rejestrze, mimo częściowego czyszczenia ze zbędnych wpisów). Lepszym rozwiązaniem jest, jak wspomniał inzaghi89, robienie kopii całej partycji systemowej patrz Clonezilla.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Ramoses7) #6

Aż nie chce się wierzyć, że tak jest. Myślałem, że skoro to systemowe i w dodatku w WIN7 to zrobi to wszystko ładnie, pięknie ale skoro tak mówicie.

A czy ten Clonezilla jest w 100% bezpieczny na WIN7? Testowaliście go na WIN7? Jaki jest przybliżony czas robienia i przywracania partycji systemowej, oczywiście wszystko też zależy od jej wielkości i zapełniania.

EDIT

Widzę, że ten Clonezilla to program dosowy i skomplikowany jak na pierwszy raz. A jakiś graficzny godny polecenia, najlepiej darmowy.

(inzaghi89) #7

Clonezilla nie działa NA systemie. Jest to dystrybucja Linuksa w formie LiveCD. Bootujesz z CD, postępujesz zgodnie z krokami (musisz mieć drugą partycję). Na oddzielnej partycji/nośniku zapisywana jest PEŁNA kopia systemu, wraz z układem partycji. Po prostu - wszystko.

(FadeMind) #8

Wystarczy druga partycja, na której będzie wystarczająco dużo miejsca na pliki kopii :slight_smile:

W CloneZilla wskazujesz FOLDER lub partycję, na której będą tworzone pliki zawierające obraz wskazanej partycji.

Potem możesz te pliki kopii zapasowej spakować winrarem i przenieść na płyty DVD :slight_smile:

Ważne by w kreatorze wskazać punkt montowania dla \home i wybrać odpowiedni stopień kompresji :slight_smile:

Im wyższy stopień kompresji to oczywiście dłuższy czas tworzenia kopii (chyba, że mamy wielordzeniowy CPU) :wink:

W Windows 7 obraz systemu jest nie dopracowany, bo przy przywróceniu danego obrazu usuwa całą zawartość dysku a nie tylko dane wybranej partycji. Oczywiście nie mylić z funkcją przywracania systemu.

:slight_smile:

(phx84lbn) #9

Ja używam opcji "Cały obraz dysku C:" czy coś w tym stylu... w opcji KOPIA ZAPASOWA.

Przywracania systemu nie używam.

Jak dotychczas bez zarzutu. Używam już rok :slight_smile:

(Ramoses7) #10

No czyli co w końcu działa dobrze, bo się pogubiłem. Przywracanie systemu czy jakiś obraz? I gdzie mam dokładnie wejść tak po kolei? Proszę o wskazówki jeszcze raz.

A może coś z tego zaznaczyć?

Dodam, że na C mam WIN,7 a na D WIN XP, ale zależy mi tylko na kopii dysku C na której mam WIN7.

mjtyd.jpg

Uploaded with ImageShack.us