Systemowy firewall w Windows 7 a firewall komercyjny

Witam,

Panowie, wczoraj zrobiłem sobie upgrade do Windows 7 i teraz się zastanawiam, czy firewall wbudowany do systemu wystarczy czy do niczego się nie nadaje i należy wgrać któryś z komercyjnych firewalli typu ZoneAlarm?

Systemowy fw nie jest taki zły, a jeśli dociągniesz sobie do niego darmowy Windows Firewall Control to będziesz mógł wygodniej nim zarządzać. Z zapór pozasystemowych polecam Comodo:)

Wydaje mi się, że systemowy w zupełności wystarczy. Dodatkowego nie ma sensu wgrywać, bo tylko będzie Cię męczył po kilkanaście razy alertami o podjęcie akcji do każdego jednego procesu, który tylko będzie chciał nawiązać połączenie. Ewentualnie jak zależy Ci na tej zaporze, możesz sobie wykupić licencję na Kasperskiego Internet Security. Ja używam tego programu od ponad 3 lat do tej pory wpuścił tylko jednego trojana, ale samodizielnie wykrył go i usunął.

Jest dużo zapór, które mógłbyś użyć i które nie byłby uciążliwe przy odpowiednim ustawieniu. Ale sama zapora Win 7, odpowiednio ustawiona jest wystarczającym zabezpieczeniem - nie warto brać nic innego =)

A czy może dysponujecie Panowie jakimś tutorialem jak odpowiednio skonfigurować Windowsowego f-walla?