Systemowy podgląd zdarzeń pokazuje następujące błędy:

Komp się zawiesza a w podglądzie zdarzeń pojawiają się takie błędy…

Zaczeło się to od wczoraj nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałem :confused:

zazwyczaj zawiesza się podczas grania w moim przypadku w SOLDATA :confused:

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: ACPI

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 5

Opis:

AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby zapisu do niedozwolonego adresu portu We/Wy (0xcf8), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0xcf8 - 0xcff. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: ACPI

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 4

Opis:

AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby odczytu z niedozwolonego adresu portu We/Wy (0xcfc), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0xcf8 - 0xcff. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: ACPI

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 5

Opis:

AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby zapisu do niedozwolonego adresu portu We/Wy (0x70), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0x70 - 0x71. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: ACPI

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 4

Opis:

AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby odczytu z niedozwolonego adresu portu We/Wy (0x71), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0x70 - 0x71. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.

zaktualizuj bios lub, jeśli to niemożliwe lub kłopotliwe, zresetuj;

wg Microsoftu, jeśli masz xp, to menedżer pamięci powinien radzić sobie z problemem i nie dopuszczać do błędu systemu, jedynym skutkiem

miałby być komunikat o błędzie, sprawdż, czy zawieszenia występują jednocześnie z komunikatem o błędzie; możesz też spróbować wyłączyć w biosie opcje w stylu system bios cacheable lub shadowing system bios

Wersja/data systemu BIOS VIA694 - 42302e31, Award Modular BIOS v6.00PGN, 00-10-12

Niby kiedyś szukałem aktualizacji ale okazało się że jest płatna:(

Resetowałem nie pomogło:(

Tak dzieje się to ogólnie podczas grania w gry…

zastanawiam się czy to nie czasem coś z DIRECTX?

wyłączyłem nic nie pomogło…

jak bym tylko wiedział do jakiego urządzenia on to pruguje zapisać czy to pamięć czy dysk czy coś w procku kurcze nieznam się:/

Zgodnie z tym

0xcf8 - 0xcff = Para dostępu do obszaru konfiguracyjnego PCI

0x70 - 0x71 = Włączenie CMOS/NMI

czyli z tego co się dowiedziałem: Należy skontaktować się z producentem systemu BIOS, w celu otrzymania ewentualnej aktualizacji.

Winny jest Bios no i wczoraj sobie niby dobry bios wgrałem i płyta mi nie rusza teraz musze motać się i szukać jakiegoś programatora aby to wgrać od nowa.

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 9:49

No i udało mi się wgrać nowy bios do tej płyty no ale nadal te błędy wyskakują :frowning:

wertso4.jpg

poszperam w google może coś znajdę co mnie naprowadzi aby to naprawić…