Systemy komputerowe i oprogramowanie

witam. wiem ze powinno być w innym dziale ale nie wiedziałem do którego działu to zaliczyć wiec dałem tutaj.

mam takie pytanie, czy na studiach o kierunku ‘systemy komputerowe i oprogramowanie’ jest dużo matematyki? może ktoś coś o tym wie? bo chciałbym iść na ten kierunek ale niestety z matmą u mnie cienko… bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić

Nie napisałeś o jaką uczelnie chodzi. Jeśli myślisz o politechnice, to matematyki będzie sporo i to dosyć trudnej, a przedmiotów, w których ta matematyka się przyda jeszcze więcej. W przypadku uczelni prywatnej z pewnością będzie dużo mniejszy nacisk na matmę.

na kierunku informatycznych jest BARDZO DUŻO matematyki. Musisz być bardzo dobry z matmy, by SKOŃCZYĆ takie studia :wink:

chodzi mi o zachodniopomorski uniwersytet technologiczny w szczecinie (była politechnika szczecińska). w tym roku bede pisal mature z matematyki (niestety obowiazkowa), z matmy jestem cienki ale na informatyce znam sie dosyc dobrze i nie wiem czy dam sobie rade na takich studiach…

Próbować zawsze można. :wink:

Sprawdź na stronie wydziałowej lub przejedź się do dziekanatu tego wydziału i poproś o rozpiskę przedmiotów. Poszukaj, czy nie mają jakiegoś forum i popytaj studentów jak sprawa wygląda. Trochę szkoda rezygnować z kierunku z powodu matmy. Zawsze można się przełamać, przysiedzieć i doszkolić.

Do Działu :arrow: Na luzie