Systemy

prosze o porade mam dwa systemy w kompie jak usunac jeden sa to xp :slight_smile: 8) :?

sformatować partycje. Tylko nie tego systemu co jest na C. :smiley:

dzieki za pomoc ale i tak jest problem bo nie wiem na ktorym dysku jest ten drogi system na dys. D go niema i na C jest jeden a brakuje mi na dysku D 8 gb powiem szczerze ze nie wiem co tu jest grane prosze o pomoc :oops: :frowning:

Hmmm a napewno są dwa systemy. Wejdz w opcje folderów i ustaw aby pokazywał ukryte pliki i foldery i wtedy zobacz co masz za pliki na dysku D.

dzieki napewno sa dwa bo jesli uruchamiam kompa to wyskakuje planasza i sa dwa systemy i komp pyta ktory uruchomic naciskam enter albo czekam i sam sie uruchamia na dysk d sa tylko piosenki

A próbowałeś uruchomić kiedyś Win98?

Niekoniecznie. Za ten wpis odpowiada plik boot.ini który moze być źle skonfigurowany. Wejdz tak . PPM >>Mój Komputer>>Właściwpści>>zaawansowane>>Uruchamianie i odzyskiwanie- Ustawienia>>edytuj. I tu zobacz jak wygląda plik boot ini. Najlepiej wklej go tu to sam zobacze i ci powiem co i jak. :smiley:

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Teraz zauważyłem, że źle przeczytałem pytanie… :oops:

Jednak 10 godzin snu w ciągu 48 godzin to chyba za mało…

nie wiem czy o to chodzi strumienianin dzieki jestes wielki :o :x i prosze jeszcze o pomoc :o :-x :oops:

Usuń ten drugi wpis co widzisz ,zapisz plik,restart i nie powinno już pokazać się menu do wyboru systemu.

Ktoś próbował zainstalować drugi raz XP profesional,albo jest zainstalowany.

Zapewne był tam system i teraz zostaje pytanie czy partycja zstała wcześniej sformatowana czy nie. Jeżeli brakuje ci tam miejsca to zgraj wszystkie potrzebne pliki z partycji na inną i sformatuj D. Po tym spowrotem zgraj pliki. A drugi wpis oczywiscie do wywal jak napisał JN. :smiley: