Szarpanie obrazu w przeglądarce i w grach

(ronino1) #1

Hej.

Mam dziwny problem z wyświetlaniem obrazu na monitorze: kiedy oglądam jakieś filmy na przeglądarce pojawia się poziomy, przezroczysty pasek  (taki jak w grach występuje, kiedy nie ma włączonej  - synchronizacji pionowej), także kiedy przewijam strony w przeglądarce, to samo mi się pojawia. Zauważyłem to także w dwóch z pięciu gier mimo że mam w opcjach gier włączone synchronizacje pionowe.

Odpinałem kartę graficzną by zobaczyć jaki skutek będzie na zintegrowanej grafice- skutek taki sam.

Ramy też nie są uszkodzone bo dokupiłem sobie kolejną kość 8GB  i odpiąłem starsze RAM’y a zostawiłem tylko nowy i także problem występuje.

Proszę o porady!

(InformatykPiotr) #2

A próbowałeś instalować na nowo sterowniki graficzne?

(ronino1) #3

Problem występuje od kilku miesięcy, przez ten czas już miałem dwa razy instalowane sterowniki, nawet jestem po wstawieniu świeżego systemu bo kupowałem nowy dysk a na starym dysku też miałem to szarpanie.

(lordjahu) #4

Zarzuć screenem, może to wina monitora ?

(ronino1) #5

Ale czego screen mam zrobić?

(InformatykPiotr) #6

Screen tego szarpania obrazu. Albo z jakiejś gry czy filmu. Bo jak kolega wyżej powiedział, że to może być problem z monitorem. Możesz sobie podłączyć inny monitor i sprawdzić czy dalej to występyje

(lordjahu) #7

Problemu :slight_smile: zobaczymy czy to wina monitora czy wyświetlanej treści. 

(ronino1) #8

Hej!

Dziwna sprawa - chciałem wysłać Wam, nagrany plik wideo  z gry z tym szarpanym obrazem, ale podczas odtworzenia wideo w playerze, wyświetlany obraz jest idealny nie ma tego dziwnego paska, to samo na zrobionych screenshot’ach też nie widać tych szarpanych linii.

(InformatykPiotr) #9

To oznacza że monitor masz uszkodzony.

(lordjahu) #10

Masz możliwość podpięcia innego monitora i sprawdzenia ?

(ronino1) #11

Jedynie pod telewizor.

(lordjahu) #12

To sprawdź i napisz jak działa :wink:

(ronino1) #13

Hej!

Podłączyłem kompa pod telewizor HD Ready, system ustawił mi zalecaną rozdzielczość 1360x768, w grze ustawiłem także taką, ale ciężko było mi sprawdzić problem, bo niby nic, nie było, ale wydaje mi się że raz na jakiś czas, bardzo rzadko, widziałem ten pasek, dla pewności ustawiłem w grze rozdzielczość 1920x1080 gra przełączyła się tak jakby w oknie bo miałem ją tak jakby w ramce, w rogu.Ale już widziałem dokładnie intensywny przezroczysty pasek szarpiący obrazem, więc monitor raczej odpada.

Zauważyłem jednak, że coś jest z samą obudową, przy załączonym kompie lub wyłączonym  w zasilaczu “pstrykacz” wył\wł jest na zero, przechodzi prąd po obudowie,  ale tylko jeśli dotykam jedną ręką kaloryfera a drugą ręką obudowy, szczególnie mocno kopie po ręce, na tylnej części obudowy.

Kiedy dotykam tylko obudowy to w ogóle nie kopie prądem.

Jak z tym sobie poradzić?