Szarpie dźwięk oraz utrata danych

Witam.

Wczoraj zainstalowałem system Xp, wcześniej Vista. Podczas instalowania systemu wybrałem partycje C żeby sformatować, ale sformatował się cały dysk i wszystkie dane zniknęły. Żeby dokończyć instalację musiałem podzielić partycje od nowa bo nie chciało się instalować. Czy po takim zabiegu, da się odzyskać dane z dysku?? Było ich tam sporo, więc trochę szkoda.

Teraz drugie pytanie: Muzyka z wrzuty, youtube, z dysku w winampie, dźwięki systemowe itd. szarpią się bez względu na to co aktualnie robię. Lecą tak jakby przy wyższych dźwiękach komputer nie wyrabiał z ich odtworzeniem i zwalniają, przyśpieszają, i “pierdzą głośniki”. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową C-Media Ac97

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Nazwa płyty głównej ASRock P4VM800 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA CN700 / P4M800 CE / P4M800 Pro / VN800

Karta dźwiękowa C-Media CMI9739A/9761 @ VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Miałem już te sterowniki, ale zainstalowałem jeszcze raz i niestety bez rezultatu. Wcześniej tak nie było, mając Vistę jak XP.

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Programy do odzyskiwania:

:arrow: PC Inspector File Recovery

:arrow: Instrukcja

EasyRecovery <-- Tylko do podglądnięcia, czy dane są

Get Data Back <-- podobnie

Ale tu są już marne szanse na powodzenie tej operacji.

Wracając do dźwięku zainstalowałem DirectX 9.0c, sterowniki do chipsetu i karty dźwiękowej i nadal to samo. Nawet postawiłem system od nowa.