Szczepionka GDATA-problem

Od dluzszego czasu nie moge przeskanowac szczepionka GDATA bo dochodzi do tego samego miejsca i zaraz pokazuje sie komunikat,ze plik stronicowania zwieksza pamiec wirtualna i skan sie zatrzymuje.Ostatnio dostalam maile zaczynajace sie od "hi"itp i maila od programu a-sguared,z sugestia,ze moge miec Worm.Win 32.Sober,ktory rozprzestrzenia sie z tymi wiadomosciami.Plik stronicowania mam ustawiony na kontrole przez system(mam 256 RAM i wyczytalam,ze tak ma byc) i tylko w tym przypadku cos sie z nim dzieje bo juz dawno nie bylo takiego komunikatu.Dlaczego nie udaje mi sie skanowanie w/w szczepionka?

Ile masz pamięci RAM i jak masz ustawioną pamięć wirtualną?

(Prawoklik Mój komputer --> Właściwości --> Zaawansowane --> Opcje wydajności)

Napisalam wyzej,ze RAM 256 a pamiec mam ustawiona na kontrole przez system,wczesniej mialam ustawiona na niestandardowe 384/768,na dysku C tylko,2 partycje ale system na C.Nawet jak sie nie pokazuje ten komunikat o pamieci to i tak skanowanie zatrzymuje sie w tym samym miejscu.Jest tak:calkowity rozmiar plikow stronicowania dla wszystkich dyskow 383 MB

Ustaw tak jak na obrazku i zobacz jak zadziała:

plstr4zd.th.jpg

Weź użyj innych narzędzi,lub pobierz inną wersje szczepionki.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 533#159533

Do Jagodka:

Określenie „Do tego samego miejsca” nie ułatwia znalezienia rozwiązania. Odpowiedź i rozwiązanie zależy czy skanuje rejestr, pamięć czy pliki na dysku.

Jeśli pliki na dysku to wyświetlona jest nazwa skanowanego pliku. Profilaktycznie można usunąć pliki tymczasowe przeglądarki internetowej i w miarę możliwości pliki w folderze TEMP.

Jeśli pamięć lub pliki na dysku to najlepiej uruchomić komputer w trybie awaryjnym (F8 zanim zacznie uruchamiać się Windows) i wówczas przeskanować dysk.

Jeśli rejestr to można uruchomić szczepionkę z parametrem /R – co spowoduje, że tylko niektóre części rejestru będą skanowane (szczepionki.exe /R).

Proponujemy także skanowanie w trybie awaryjnym za pomocą programu antywirusowego – nie koniecznie komputer musi być zainfekowany, ale lepiej sprawdzić.