Szkodliwe resety kompa


(Lukaszxp) #1

coś mnie naszło żeby się was o coś zapytać :wink: . Mianowicie: kiedyś non-stop mówiono że hard reset jest szkodliwy dla kompa. Teraz podobno już tak nie jest. Czy ktoś wie, z czym była związana ta szkodliwość, i czy to prawda, że teraz twarde resety już nie szkodzą :?:


(Lukasz102) #2

szkodzą , kompa wyłącza się normalnie


(Jax-MK) #3

Zawsze szkodziły i póki co będą jeszcze szkodziły. Każde nagłe odłączenie napięcia może spowodować utratę danych, uszkodzenie systemu a nawet uszkodzenie partycji. Jak wiadomo Windows co chwile coś sprawdza i zapisuje tak więc jeśli zrobisz twardy reset to może cię zdziwić że jakiś program może potem nie działać.


(Clubbasse207) #4

panowie szkodzi czy nie

napewno nie na tyle by zaraz panikować z tego powodu .

zaraz przeczyta to jakiś noob i będzie się bał reset zrobić bo przeczytał gdzieś że szkodzi :stuck_out_tongue:


(Mivex) #5

wiadomo każdy reset może uszkodzić coś na partycji ale mamy chkdsk, który w większości przypadków naprawi jak się coś popsuje.


(rolkass) #6

:lol:

częste resety nie są wskazane :stuck_out_tongue: ale od czasu do czasu gdy jest to wymagane to trzeba, ale kompa wyłącza się Start/wyłącz komputer :wink:

PS.

jak się często kompa od zasilania odcina w trakcie pracy to po jakimś czasie niema co się dziwić jak dysk zacznie się.... kiepścić :stuck_out_tongue: