Szpiegowanie ze sterony aviry?

(Chateau de Jabol) #1

Czy klikając "yes" na tym monicie http://naforum.zapodaj.net/a76630e8cda6.png.html aviry pozwoliłem by mnie szpiegowali? Pytam bo kwestia tego tematu nie jest wyjaśniona do końca. Mój ostatni post zosatał bez odp. oznacza-ten-monit-aviry-t500649.html Proszę o mądrą sugestię co z tym począć

(Longhorn2009) #2

Tu nie chodzi o szpiegowanie, to rodzaj ankiety dotyczącej programu. Ja osobiście zignorowałem te wiadomości opcją Delete all. Nawet nie czytałem szczególnie co tam pisze.

(Chateau de Jabol) #3

Czyli nie muszę reinstalować aviry wg cb? PS po kliku na “delete all” nie będą mi już wyskakiwać żadne powiadomienia?

(system) #4

Kliknij “OK”, ponieważ już wcześniej odpowiedziałeś na jakąś ich ankietę, a w tym oknie są tylko podziękowania za to.

Nie wpadaj w szpiegomanię! Akurat w Avirze tego nie zauważyłem, a nawet gdyby, to co mi to przeszkadza? Wszystkie antywirusy mają w tej mierze coś “na sumieniu”.

(Longhorn2009) #5

Reinstalacja zbędna. Delete all i po restarcie już powiadomienie tego typu nie wyskoczy.

Generalnie spokojnie można używać tego antywirusa, to w końcu wersja Free, a Avira od dawna słynie z reklam chociażby podczas aktualizacji bazy wirusów.

(Chateau de Jabol) #6

Ale to co pokazała avira, zgoda na to (tj w moim pzypadku) to nieświaadoma zgoda na zaaplikowanie typowego spyware?

(system) #7

Nic podobnego! Działaj i baw się spokojnie!