Szpiegowany, a może podglądany komputer?

(Attack89) #1

Cześć

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na poniższe pytania?

Czy jest możliwość, aby właściciel komputera sprawdził czy pod jego nieobecność osoba trzecia kopiowała jakieś dokumenty? Chodzi mi o konkretne dokumenty.

Tylko jest, ale….Oczywiście bez żadnych programów. Jeśli nie to czy jest taki program, aby zabezpieczyć się na przyszłość?

Czy jest możliwość sprawdzenia czy na komputerze został zainstalowany program szpiegujący, oraz czy jest aktualnie podglądany?

Jak taki program wykryć, czym usunąć i jak się ustrzec na przyszłość?

Sprawa dość pilna. Zdaje mi się, że ktoś robi mi koło ***** i próbuje wygryźć ze stanowiska

(Maxikazio) #2

Z tego co piszesz to komp firmowy - zależy jakie masz uprawnienia. Możesz uruchomić - jeśli masz do tego dostęp podgląd zdarzeń i sprawdzić kiedy i jakie aplikacje były uruchamiane.

(Kamil2993) #3
  1. tak

2.tak/nie

3.tak

(Attack89) #4

Tak nie tak nie, ale jak to zrobić i czym?

Komputer firmowy

(Maxikazio) #5

Jeśli chodzi o zabezpieczenie dokumentów to kiedyś pracowałem z Microsoft Private Folder - bardzo przydatne. Zabezpieczone hasłem. Blokowało się automatycznie po 5 minutach od ostatniego poruszenia myszką. Wadą tego rozwiązania było szyfrowanie w locie (powoli kopiowało duże pliki do i z folderu, ale przy dokumentach to raczej bez znaczenia).

lub spróbuj tego:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Crypt+5.1a

(Attack89) #6

To szyfrowanie danych już wiem.

Teraz jak sprawdzić, jakie dokumenty zostały kopiowane i jak wykryć program szpiegujący, który został wgrany pod moją nieobecność. Jakimś programem? Jaki program zabezpieczy mnie przed szpiegiem celowo zainstalowanym w moim PC oraz usunie już zainstalowanego szpiega?

(Kolmar) #7

attack89 , eech ciekawa sprawa :smiley: ,powiem tak, jeżeli to jest komp firmowy to najprawdopodobniej ktoś poprzez sieć LAN monitoruje twój komputer, nie podpadnij :lol:

Pytanie pierwsze - | jest możliwość | nie ma skutecznych programów zabezpieczających |

Pytanie drugie - | Tak (jeżeli zainstalowany lokalnie to prosta sprawa) |

Pytanie trzecie - | I tutaj wszystko zależy od udzielonej odpowiedzi na pytanie drugie |

(Attack89) #8

Przez sieć nie jestem szpiegowany na 100%. Tego jestem pewny.

1, Jeśli jest możliwość sprawdzenia to bardzo bym prosił o poradę.

1. Jeśli to prosta sprawa to proszę o poradę i podpowiedzi, jaki to program. Jaki program wykryje, usunie ( albo podpowie gdzie to cholerstwo się znajduje) oraz zabezpieczy mnie na przyszłość.

Jeśli jestem szpiegowany to przez program, który ktoś wgrał celowo pod moja nieobecność

(sdar) #9

attack89 , Zdajesz sobie sprawę, że jeśli taki program jest zainstalowany i Ty go “unieszkodliwisz” lub usuniesz to osoba, która go nadzoruje zorientuje się, że to zrobiłeś?

Jesli więc chodzi tutaj o Twojego szefa to… może lepiej zwyczajnie z nim pogadać?

(Attack89) #10

Chodzi o to, że to nie mój szef. Dyrektor jest moim dobrym znajomym i to właśnie on ostrzegł mnie przed tym (mi) typkami. W firmie jest taka atmosfera, że strach się odezwać. Każdy chce się pchać w górę a robić nie ma, komu. Więc wiadomo ze chcę się tego paskudztwa pozbyć. Pomoże mi ktoś?