Szuakm operatorów internetu


(fra234) #1

Witam. chcę zmienić internet, ale pod pewnymi warunkami:

-Mój nowy internet musi być szybszy niż 1 mb/s

-Nie może być przez linię TP S.A., ani założenie innego telefonu nie wchodzi w grę.

-Operator nie może nic montować w środku jednostki centralnej (żadnych kart sieciowych)

-Powinien być to operator zaufany i mający duży zasięg.

Jakieś propozycje?


(Patrykp5) #2

iPlus (http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... zAodb0Fv8w)

Pozdrawiam!


(fra234) #3

IPlus ma u mnie zasięg GPRS. Czy taki internet drogo wyjdzie?


(Piotrek R) #4

IPlus na GPRS jest bardzo wolny. Dużo ułatwiłoby gdybyś podał/a miejsce gdzie ta sieć ma być założona.


(Kpc21) #5

Napisz najlepiej, gdzie mieszkasz lub przynajmniej w miejscowości jakiej wielkości.

Na wsi i w małych miasteczkach najlepiej wypadnie Orange Freedom Pro (technologia radiowa CDMA). Dostajesz od nich router, w razie niezadowalającego zasięgu możesz dokupić antenę zewnętrzną np. na http://www.dipol.com.pl. Jest to jednak oferta skierowana przede wszystkim dla mieszkańców miejsc, gdzie nie ma innej możliwości dostępu do Internetu, a więc nie będzie mieć dobrego zasięgu w dużych miastach. Tam najlepszym wyjściem będzie Internet przez komórkę w technologii HSPDA - najlepiej wziąć na próbę Internet od wszystkich operatorów (Orange, Era, Play) - w ciągu tygodnia można zerwać umowę bez ponoszenia żadnych kosztów.

Jednak skoro Plus ma tylko zasięg GPRS, prawdopodobnie w przypadku innych operatorów lepiej nie będzie. Tak więc najlepszym wyjściem będzie Orange Feedom Pro. Więcej o tym, jak się sprawuje ta usługa,możesz przeczytać na tym forum:

http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f ... afd2ee08be

-- Dodane 22.03.2009 (N) 17:32 --

Oczywiście lepszym wyjściem może być lokalna radiówka (jeżeli taka jest). Ale tutaj musisz popytać innych jej użytkowników, bo z radiówkami bywa różnie.


(Onimusza666) #6

Zgodzę się z Kpc21 -jeżeli mieszkasz ''gdzie kabel nie sięga''-to tylko radiówka-jeżeli w okolicy jest jakiś dostawca.Internetu komórkowego nie polecam ,GPRS to tragedia,sam używałem orange free w technologii EDGE-też nie było za różowo , ale jeżeli nie ma innej opcji , to warto się nad tym zastanowić-ale to ostateczność :!: W moim miejscu zamieszkania tylko orange miało EDGE inne sieci GPRS do UMTS czy HSDPA trochę było za daleko :lol: W tej chwili korzystam z orange freedom pro CDMA i po przesiadce z EDGE jestem bardzo zadowolony-nie jest to kabel,ale da się żyć :wink: W mojej okolicy jest też dostawca internetu radiowego-ale po umówionym ''pomiarze''stwierdził że ich sprzęt nie będzie u mnie działał,gdyż pracuje on w częstotliwości 2,4Ghz i jest podatny na odległości i przeszkody #-o Mieszkam w ''centrum'' lasu więc może to i prawda.


(fra234) #7

Teraz mam radiówkę i muszę korzystać ze starego komputera, gdyż do nowego nie da rady przełożyć karty sieciowej (komputer ma plomby gwarancyjne). Mieszkam w okolicach miasta Przasnysz.


(Onimusza666) #8

W czym widzisz więc problem :?: kompa pod pachę , i do serwisu,niech zamontują kartę :lol: To samo było i u mnie ,jak założyłem CDMA to zamontowałem też kart wi-fi chociaż ruter od CDMA ma we/wy na 4 kompy Rj45 :lol: (komp też zaplombowany 3lata gwarancji) Po co pchać się w kolejny internet(umowa) no chyba że chcesz lub musisz :lol:


(fra234) #9

Komputer kupiony w Komputroniku, nie wiem, jak na stronie wyszukać serwisy i gdzie jest najbliższy.


(Kpc21) #10

Proponuję skontaktować się z nimi telefonicznie lub mailowo:

http://www.komputronik.pl/serwis/

A dlaczego nie skorzystasz z karty sieciowej zintegrowanej z płytą główną? Ta płyta, którą masz w podpisie (Asus P5K Intel P35) ma zintegrowaną sieciówkę.

Może tylko być konieczność podania adresu MAC karty sieciowej właścicielowi radiówki (odczytasz go wydając w wierszu poleceń komendę "ipconfig /all" - pozycja "Adres fizyczny").

-- Dodane 22.03.2009 (N) 20:47 --

Router od Orange Freedom Pro ma możliwość podłączenia przez USB. Można też kupić zewnętrzną kartę sieciową na USB:

http://www.allegro.pl/4427_usb.html?id= ... nge_view=1


(Robin-Otzi) #11

zazwyczaj można zmienić adres MAC karty we właściwościach

albo karta sieciowa na USB mi często pomaga


(fra234) #12

Tak karta, która jest zintegrowana nie ma takiego wyjścia do anteny.


(Kpc21) #13

Rozumiem - do tej radiówki musisz mieć kartę WLAN.

Najprostszym rozwiązaniem byłoby założenie w starym kompie dodatkowo zwykłej karty sieciowej i udostępnienie połączenia internetowego za pomocą tzw. skrętki skrosowanej (rodzaj kabla). Najlepiej obejrzyj prezentację na vortalu "Mała sieć domowa w Windows XP". Niestety w tym wypadku, abyś mógł korzystać z Internetu na nowym komie, stary musiałby być włączony.

Jeśli nie chcesz żeby stary komp był cały czas włączony, jest też inne wyjście, ale już nie takie proste. Potrzebny jest Access Point, który potrafi pracować jako klient (tzw. APC - Access Point Client). Ten problem jest podobny do podziału radiówki - też potrzebujesz mieć wyjście na RJ-45.

Zobacz:

http://allegro.pl/search.php?string=apc ... =1&order=p

Najlepiej niech się jednak wypowie ktoś obeznany w temacie.

Na 100% to, że danego łącza nie możesz przyłączyć do swojego komputera da się obejść w inny sposób niż zmiana go na inne.

Ja tez mam radiówkę, jednak w moim wypadku operator umieścił podobny Access Point w puszce przy antenie (nie mam do niego dostępu). Do puszki dochodzi skrętka sieciowa i kabel zasilający 12V (przedłużony za pomocą przewodu głośnikowego :slight_smile: ). I mogę to podłączyć do normalnego routera bez modemu ADSL lub zwykłej karty sieciowej (takiej, jak w Twojej płycie głównej).


(fra234) #14

Nie myśl, że nie próbowałem tego sposobu. W tym przypadku przeszkodą jest software - XP Home Edition nie może służyć za "podawacza" internetu. Czy uda się coś takiego na Ubuntu (Z Ubuntu >> Vista Home Premium)

Edit: Acha, rozdzielenie tej radiówki na 2 komputery jest równoznaczne ze złamaniem warunków umowy, gdyż jest ona przeznaczona tylko na 1 komputer, co jest wyraźnie zaznaczone w umowie.


(Kpc21) #15

To nie ma nic do rzeczy, czy robisz to na XP Professional, czy Home. Na Ubuntu też nie powinno być problemu, bo Linux w zastosowaniach sieciowych sprawdza się lepiej, niż Windows (konfiguracja może być trudniejsza, ale wszystko da się zrobić).

W takim razie pozostaje Access Point (z podłączonym jednym komputerem). Chyba że potrzebujesz tego Internetu na 2 komputerach, a nie chcesz łamać postanowień umowy. W takim wypadku najlepiej zmienić operatora na Orange Freedom Pro (jeśli nie ma innej radiówki oprócz tej, co masz). Oni dają router z wyjściem na RJ-45 (oraz USB, jednak lepiej podłączyć przez RJ-45). Z rozdzieleniem Internetu nie będzie najmniejszego problemu, jest to prostsze, niż w Neostradzie. Wystarczy kupić najzwyklejszy router ze switchem (nie wiem, czy nie wystarczy sam switch).

Najbliższe nadajniki OFP w okolicy Przasnysza znajdują się we wsiach: Szczuki (13 km) i Żebry - Kordy (14 km). Powinieneś mieć zasięg. W razie problemów z zasięgiem, bez problemu można zakupić antenę zewnętrzną.


(Autograf21 86) #16

kcp1 napisal .......(Orange, Era, Play) - w ciągu tygodnia można zerwać umowę bez ponoszenia żadnych kosztów.

jak za okres próbny nie ponosisz kosztów ???? ...... kazdy mb jest naliczny w okresie probnym .....wiec nie radze rozpedzac sie ze sciaganiem na maxa w okresie probnym ,,,,,bo mozemy byc zaskoczeni wysokosacia rahcunku za ten okres ...xd


(Kpc21) #17

W Orange Freedom Pro jedyny koszt to jest opłata aktywacyjna, modem można zwrócić.

Nie wiem, jak to wygląda u innych operatorów i w Orange Free.


(fra234) #18

Na stronie orange nie znalazłem mapy zasięgu. Jest tam takowa?


(Onimusza666) #19

http://zasieg.orange.pl/mapAction.do?se ... 0&mlon=0.0 wpisz swoją miejscowość-jak jest na mapie :stuck_out_tongue: mojej nie ma :idea: Tu masz też mapę nadajników: http://mapa.btsearch.pl/ Pozdrawiam.

-- Dodane 25.03.2009 (Śr) 19:02 --

:stuck_out_tongue: Nie każdy jest taki jak TY-bez obrazy -ale 3GB w ciągu 7dni-to mistrzostwo świata :o ja nie raz przez miesiąc 1GB nie przekraczam. :wink: Pozdrawiam.


(fra234) #20

Pokazuje się u mnie jedynie "kompleksy leśne" czyli zasięgu raczej nie ma. :frowning: