Szuflada od nagrywarki się blokuję

Witam,mam do was takie pytanie,co mogę zrobić z szufladą od nagrywarki która nieraz nie chce się otworzyć bo się przycina.

możesz znaleść źródło tego zacinania i je usunąć :?

Jak się nie boisz, że coś sknocisz i potrafisz pogrzebać we flakach - to możesz rozebrać i sprawdzić co i jak …może np. tacka wyleciała z prowadnicy czy coś z posuwem albo przekładnią :wink:

…no chyba że masz jeszcze na gwarancji i chce Ci się czekać na serwis :roll:

zawsze to się dzieje jak długo się z niej nie korzysta ,i po tej przerwie się chce otworzyć szufladę,wtedy słychać taki dźwięk jak by miała się otworzyć,ale ani drgnie trzeba wtedy znowu wcisnąć przycisk od otwierania i słychać jak by wewnątrz coś wróciło na swoje miejsce,później już się otworzy

możesz usunąć przednią listwę osłaniającą-u mnie pomogło

nie to coś wewnątrz blokuje

No to o co biega?

-jeśli na gwarancji, oddajesz do naprawy i czekasz tydzień,dwa,trzy

-rozbierasz i sam naprawiasz

-szukasz kogoś, kto naprawi

Co my ci zaczarować mamy, czy co?

słychać takie bzyczenie jakby miała sie wysuwać ale sie nie wysuwa ;]

na 100% wystarczy wymienić gumowy pasek przenoszący napęd z silniczka na kieszeń ;] sam już wielokrotnie zmieniałem u siebie i znajomych ;]

wymontuj go, pójdź na bazar ;] koszt nowego to ok 10groszy ;D

nie powiedzieć co może być zepsute

a skąd my to mamy wiedzieć ? napewno jakiś mechanizm od szufladki …

jak masz gwarancje to do serwisu oddaj jak niemasz to rozkręć i zobacz co nie tak działa :?

Ja też tak miałem i wiesz co pomogło…

UWAGA! Wyjąłem napęd i potrząsłem nim i działa do dziś. Siostrzeniec wsadził najprawdopodobniej jakiś kijek mały. I pewnie wyleciał i działa do dziś. Już miesiąc. A najlepsze to że dwa razy już tak zrobił, i za każdym razem to pomogło. Spróbuj. :lol:

Możesz też spróbować otworzyć napęd spinaczem (wkładasz wyprostowany spinacz w tą malutką dziurke z przodu. Może się odblokuje coś.

Przyślij mi tą nagrywarke, to powiem co jest nie tak!

Co ty jaja sobie robisz, czy co?

Mamy zgadywać, co ci nawaliło…?

-przyczyn może być wiele, taśma, wałek, silnik, jakiś trybik, czy też tacka.

Powtarzam więc, jeśli sam nie chcesz się tego tykać to oddaj na serwis …i po ptokach

Witam mam podobny problem, ale wiem co blokuje tackę. Talerz na płytę podchodzi za bardzo do góry co uniemożliwia jej wyjmowanie i chowanie. Wiecie jak temu zaradzić ?