Szuflada od nagrywarki się blokuję

(SeBoLaS) #1

Witam,mam do was takie pytanie,co mogę zrobić z szufladą od nagrywarki która nieraz nie chce się otworzyć bo się przycina.

(Clubbasse207) #2

możesz znaleść źródło tego zacinania i je usunąć :?

(adpawl) #3

Jak się nie boisz, że coś sknocisz i potrafisz pogrzebać we flakach - to możesz rozebrać i sprawdzić co i jak …może np. tacka wyleciała z prowadnicy czy coś z posuwem albo przekładnią :wink:

…no chyba że masz jeszcze na gwarancji i chce Ci się czekać na serwis :roll:

(SeBoLaS) #4

zawsze to się dzieje jak długo się z niej nie korzysta ,i po tej przerwie się chce otworzyć szufladę,wtedy słychać taki dźwięk jak by miała się otworzyć,ale ani drgnie trzeba wtedy znowu wcisnąć przycisk od otwierania i słychać jak by wewnątrz coś wróciło na swoje miejsce,później już się otworzy

(Mlajtner) #5

możesz usunąć przednią listwę osłaniającą-u mnie pomogło

(SeBoLaS) #6

nie to coś wewnątrz blokuje

(adpawl) #7

No to o co biega?

-jeśli na gwarancji, oddajesz do naprawy i czekasz tydzień,dwa,trzy

-rozbierasz i sam naprawiasz

-szukasz kogoś, kto naprawi

Co my ci zaczarować mamy, czy co?

(neo10) #8

słychać takie bzyczenie jakby miała sie wysuwać ale sie nie wysuwa ;]

na 100% wystarczy wymienić gumowy pasek przenoszący napęd z silniczka na kieszeń ;] sam już wielokrotnie zmieniałem u siebie i znajomych ;]

wymontuj go, pójdź na bazar ;] koszt nowego to ok 10groszy ;D

(SeBoLaS) #9

nie powiedzieć co może być zepsute

(Clubbasse207) #10

a skąd my to mamy wiedzieć ? napewno jakiś mechanizm od szufladki …

jak masz gwarancje to do serwisu oddaj jak niemasz to rozkręć i zobacz co nie tak działa :?

(Kwisnia 1990) #11

Ja też tak miałem i wiesz co pomogło…

UWAGA! Wyjąłem napęd i potrząsłem nim i działa do dziś. Siostrzeniec wsadził najprawdopodobniej jakiś kijek mały. I pewnie wyleciał i działa do dziś. Już miesiąc. A najlepsze to że dwa razy już tak zrobił, i za każdym razem to pomogło. Spróbuj. :lol:

(Angel1122) #12

Możesz też spróbować otworzyć napęd spinaczem (wkładasz wyprostowany spinacz w tą malutką dziurke z przodu. Może się odblokuje coś.

(adpawl) #13

Przyślij mi tą nagrywarke, to powiem co jest nie tak!

Co ty jaja sobie robisz, czy co?

Mamy zgadywać, co ci nawaliło…?

-przyczyn może być wiele, taśma, wałek, silnik, jakiś trybik, czy też tacka.

Powtarzam więc, jeśli sam nie chcesz się tego tykać to oddaj na serwis …i po ptokach

(Zikmu) #14

Witam mam podobny problem, ale wiem co blokuje tackę. Talerz na płytę podchodzi za bardzo do góry co uniemożliwia jej wyjmowanie i chowanie. Wiecie jak temu zaradzić ?