Szuka docka - mam słabego kompa

szukam jakiegoś paska narzędziowego (object chyba?)który zabierał by bardzo mało pamięci ram oraz który można by było edytować tzn dodawać własne ikony czyli te które mamy na pulpicie. mam słaby komp 1,8 Ghz i 512 ram więc to musi byc naprawdę lekkie

dzieki

Tylko to mi przychodzi na myśl.

Możesz też sprawdzić Astona ale jest on płatny i nie całkiem będzie chyba spełniał Twoje oczekiwania.

Te 512 to nie tak źle, Docki dużo zasobów nie zużywają, ale jeżeli Ci zależy na oszczędzaniu RAMu, polecam Object Dock ( http://www.stardock.com/products/objectdock/ ) .

W panelu konfiguracyjnum, w zakładce “General” znajdziesz przycisk “Performance Options”. Pod nim kryje się suwak, umożliwiający dopasowanie jakości obrazków i rozdzielczości elementów paska do możliwości Twojego komputera. Najlepszym sposobem na ograniczenie zużycia pamięci i procesora jest powyłączanie - za pośrednictwem tego samego panelu konfiguracyjnego - przynajmniej części efektów dekoracyjnych (wszystkie na raz i tak byłyby nieznośne).

Dowolne foldery lub pliki z systemu możesz umieścić na pasku, po prostu przeciągając je tam myszą, ale jeżeli ustawisz zbyt duży rozmiar ikon, widać będzie różnicę w wyglądzie obrazków (ikony systemowe będą nieostre).

Jeśli marzą Ci się pasek i ikony identyczne z systemowymi w stylu Luna, są takie w Moby Dock

( http://mobydock.en.softonic.com/ ), możesz podmienić same pliki graficzne.

Jest jeszcze możliwość wykorzystania pasków , wbudowanych w system. Z jakiegoś powodu nigdzie się o tym nie pisze, ale są one ruchome. Wystarczy odblokować pasek zadań, kliknąć na nim PPM, wybrać “Paski Narzędzi” i albo zaznaczyć jeden z gotowych pasków, albo utworzyć nowy. Gotowy pasek przeciągasz myszą za separator po lewej stronie, np. na górę ekranu; jeśli chcesz, możesz włączyć autoukrywanie czy zmienić rozmiar ikon. Szybszym sposobem jest wciśnięcie folderu (też myszą) w brzeg ekranu. W folderze możesz umieścić pliki albo skróty do potrzebnych Ci programów.

Paski systemowe nie są tak dekoracyjne, jak “coś tam” Docki, mają też mniejsze możliwości konfiguracji, ale właśnie dlatego zużywają mniej pamięci.