Szukam antenty do lte

Witam szukam anteny do lte z plusa do modemu huawei E3372 Aby łapała zasięg tak minium 10km przez drzewa bo to wioska dobrze by było gdyby to była szerokopasmowa kierunkowa lub jakoś tak to mi mówili Ograniczenie cenowe do 150zł

Może lepiej zacznij poszukiwać samego LTE w okolicy, tak aby złapało choć na chwilę. Pomocna może być mapa na stronie Plusa.

Często nawet 3G nie dochodzi na 10 km, a co dopiero LTE.

Lte To mi wg nie łapie mam małą tą antene co dają do modemu domową i łapie mi na niej 3G z pełnym zasięgiem a LTE jest tylko na terenie miasta w mojej okolicy i ponoć antena miała się sprawdzić aby mieć ten zasięg oraz dlatego chodzi mi o antene na tyle mocną aby złapała zasięg najbliższy zasięg lte mam mw 5km od domu według mapy plusa

No to się zgadza co piszesz - LTE średni nadaje ok 5 km od nadajników, czasem mniej, czasem więcej (w zależności od ukształtowania terenu). Niestety LTE nie sieje tak daleko jak 3G.

 

Musiałbyś się gdziekolwiek w okolicy, choćby na dachy chociaż zalogować do LTE. W przypadku zalogowania się do LTE choćby z jakością sygnału -115 dBm (czyli tak jakby prawie 0 “kresek” na telefonie czy aplikacji w kompie), to wtedy dopiero można pomyśleć o antenie aby tą jakość poprawić.

 

Wg mnie nawet na antenie oferującej 15-20 dBm zysku nie pomoże przy 10 km od nadajnika przy totalnym braku sygnału.

 

Jeśli chcesz podeślę Ci linka na PW do forum, na którym działają spece tylko z tej branży, chyba że już ich znalazłeś. Może oni mają dostęp do jakiś nowszych cudów technik.