Szukam baterii do samochodzika zabawkowego

Witam. Szukam baterii do samochodzika zabawkowego , zrobiłem zdjęcia wtyków w ładowarce, które zamieszczam poniżej.

661511_Obraz_001.jpg 661512_Obraz_002.jpg 661513_Obraz_003.jpg 661514_Obraz_004.jpg 661515_Obraz_005.jpg 661521_Obraz_006.jpg 661522_Obraz_007.jpg Samochodzik jest sprowadzony z Kanady. Jest to plik baterii AA (tak mi się wydaje) w folii z wystającym kabelkiem, który podłącza się do samochodzika lub ładowarki.

To w czym problem, kupujesz tyle akumulatorków ile jest w tym pliku lutujesz je ze sobą tak jak sa tamte połączone i w taki sam sposób dolutowujesz końcówkę do ładowarki. Takiego gotowego zestawu to raczej nie dostaniesz.

Tyle, że nie wiem, czy to napewno były baterie AA, w miejscu do włożenia znalazłem nalepkę 27MHz, choć nie wiem, co to może oznaczać.

Edit: Aha, na samochodziku jest napisane

himalaya

EXPEDITION

to pewnie jego nazwa

Hehe to proste jak drut. Fiesta dobrze Ci podpowiedział. Na 99% są to akumulatorki AA. Ja mam tak samo w swoim autku tylko że mam wtyczkę 3 drożną chociaż używane są tylko 2 wtyki. Jest to ok 7 akumulatorków AA zlutowanych taśmą metalową oddzielną na plusie i minusie a do tego kabelki prowadzący do wtyczki. Samemu można coś takiego zrobić. A akumulatory połączyć grubą warstwą taśmy klejącej. A 27 mhz to długość fali na jakiej pracuje pilot i odbiornik w autku.

Zaraz podam wymiary “pojemnika” w samochodziku na te baterie. Może to pomoże. Jeśli chodzi o akumulatorki to OK (mogą być zwykłe baterie?), lutownice też da się załatwić, ale skąd ja taki kabelek wezmę?

Edit: Szer. 10,5 cm lub podobnie (+/- 0,5 cm) Wys. 6 cm (+/- 0,5 cm)