[szukam] blokada kopiowania?

Witam!

Szukam skryptu (może być JS) pozwalającego na blokadę zaznaczania i kopiowanie tekstu na mojej witrynie. Czy ktoś mógłby mi pomóc w poszukiwaniach? Będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam!

bold

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=79822

punkt 18.

Strona WWW jest dobrem publicznym, więc dlaczego nie pozwalać na jej udostępnienie?? Nawet najlepsze ukrycie scieżki dostępu nie umożliwi zabezpieczenia przed dostępem do pliku (mówie o streamie), a co dopiero tekstu.

Niekoniecznie całej strony, tylko wybranego działu, najbardziej narażonego na ataki lamerów kopiujących wszystko na inne strony…

Thx.

W Acrobacie możesz uzyć jakiejś niestandardowej czcionki, która trochę kosztuje - to nikt nie zrobi Ctrl+C - Ctrl+V - to znaczy w niektórych PDF-ach nie mogłem za nic skopiować tekstu.

a co bedzie, jesli delikwent wylaczy JS?

ale mamy tu na mysli strony www, a nie PDF-y.

jesli ktos bedzie bardzo cierpliwy, to zrobi screena z dokumentem i bedzie wklejal do OCR-a.

Poza tym, jak cos dojdzie do goscia (html), to juz zrobi z tym, co zechce; nie bedziesz mial na to praktycznie ZADNEGO wplywu.

Oczywiście, jest taka możliwość - ale dla niektórych na pewno taka blokada będzie stanowić utrudnienie (być może nie nie do obejścia, ale zawsze jakieś).

Powiedzmy sobie prosto w oczy - ci, dla ktorych bedzie to ‘utrudnieniem’ w ogole na mysli nie beda mieli skopiowania strony…

z doświadczenia wiem jedno: jeśli ktoś uprze się skopiować coś - zrobi to bez względu na mnogość i różnorodność zabezpieczeń. Tak już niestety jest, a zabezpieczeniami możemy utrudnić jedynie życie plagiatorom.

Jeśli chcesz coś zabezpieczyć, w pierwszej kolejności zapomnij o JS - zbyt łatwo to ominąć. Jakbyś się uparł, to w php możesz zrobić generowanie tekstu do plików graficznych (tak działają niektóre systemy antyspamowe typu “przepisz kod z obrazka” ).