Szukam dobrego komunikatora internetowego

Witam, szukam jakiegoś dobrego komunikatora na Ubuntu który obsłuży mi sieć Jabber, Tlen i GG.

Pidgin - nie pokazuje kto dał się dostępny (jest tylko dźwięk), wyłącza się gdy nacisnę X a nie minimalizuje do traya, statusy gryzą się z innymi sieciami itd.

Tlen Linux - Jabber się nie łączy i ma inne błędy których nie mam siły pisać, dzisiaj wykończony jestem. No, ten tlen jeszcze w wersji beta jest.

Próbowałem również wgrywać AQQ 1 i AQQ 2 przez Wine, ale błędy są.

Proszę o dobry, normalny komunikator jakiś który będzie działał stabilnie i obsłuży te 3 sieci.

Kadu + wtyczki :slight_smile: Jabbera i GG da rade na 100%, tlen… to też jabber ^^

Próbowałeś Koppete ??

Jeśli dobrze pamiętam obsługuje Jabbera, na pewno obsługuje GG, ICQ, MSN i inne.

Pozdrawiam!

polecam psi. generalnie obsługuje tylko jabbera, ale jak wiadomo jabber ma transporty do innych sieci (polecam serwer debian.linux.pl - nie wiem jak teraz, ale swego czasu miał sporo różnych transportów i usług)

EKG polecam :slight_smile: Komunikator dla hardcorowców czyli także dla mnie. Już chyba z rok minie od kiedy używam tego komunikatora. Oczywiście możemy też użyć do niego screen :stuck_out_tongue:

btw: zapomniałem dodać, że obsługuje wtyczki, theme i dźwięki. Więc nie taki zły jak go piszą :slight_smile:

Pozdrawiam

Mogę Ci jeszcze polecić: Galaxium Messenger. Nie wiem jak jest dalej z jego rozwojem, ale dobrze się sprawuje.

Pidgin już nie jest taki zły. Poprawił się ostatnio.