Szukam dobrego poradnika konfiguracji mirandy

Witam. Znacie może jakiś poradnik/opis skąd można sie dowiedzieć jak optymalnie skonfigurować mirandę, by optymalnie dobrać wtyczki i dostosować, jak ustawić je i dobrać by ze sobą współpracowały? Bo jak narazie mnie to przerasta. Wolałbym sam skonfigurować sobie niż ściągać już gotowe wersje. Miranda umożliwia korzystanie z SLL i kluczy PGP?

Będe próbował powalczyć z mirandą. Chcę na nią przejść ponieważ jest to chyba najsensowniejszy multikomunikator. PSI jest bardzo fajny ale on tylko jabbera obsługuje a jak wiadomo większość ludzi korzysta z gg… Wiadomo że są transporty gg ale z nimi są duże problemy, ciągle coś nie chce działać i wiadomości nie dochodzą często ;(

Ja miałem z 5 podejść i ciągle coś nie chciało działać ;/

Jak to jest z bezpieczeństwem mirandy? Nie ma ona jakiś błędów jak gg?

łączy sie bezpośrednio z serwerem gg, jest to bezpieczne? chodzi o to czy użytkownicy nie mają dostępu do mnie poprzez serwer gg? i czy widzą moje ip? bo dużo słyszałem że gg jest nie bezpieczne…

Jeszcze pytanie ważne- jak to jest z bezpieczeństwem używania wtyczek? przecież chyba każdy tam może wrzucić wtyczkę i nie wiadomo jakie zamiary miał autor… Co o tym sądzicie?

GG nie jest bezpieczne bo nie stosuje szyfrowania. Nawet jak stosujesz Mirandę i włączysz szyfrowanie to i tak go nie będzie bo serwery GG tego nie wspierają.

Za to wtyczka GG do Mirandy ma fajną opcję - pokaż ludzi którzy mają mnie na liście. Dzięki temu na liście pojawią się osoby które mają Twój numer GG na liście znajomych a których nie masz Ty na swojej liście.

Polecam odwiedzić stronę oraz forum http://www.miranda-im.pl/

Na jakiej zasadzie to działa? Musi sie chyba połączyć z tymi ludźmi co mają moje gg ale skąd ma wiedzieć gdzie szukać, a na serwerze tego nie ma…

Działa tak, że osoby mające Cię na liście sprawdzają Twój status i to jest sygnał dla wtyczki, że ktoś ma Cię na liście (z tego co pamiętam). Tylko rzecz w tym, że taka osoba musi przez chwilę mieć inny status niż niewidoczny żeby wtyczka pokazała, że ma Ciebie na liście (albo na odwrót - Ty musisz zmienić, nie pamiętam dokladnie kto).

Wystarczy włączyć opcję zaznaczoną na obrazku:

mirandavq9.th.png

Reasumując: masz włączoną opcję, ktoś ma Ciebie na liście, Ty go nie masz, on ustawia status inny niż niewidoczny (lub Ty) - już jest na Twojej liście.