Szukam dobrego programu do kopiowania plików

Szukam dobrego programu do kopiowania plików.

Niektórzy pewnie się zdziwią. Natomiast pragnę przypomnieć że podczas zwykłej funkcji kopiowania wielu danych i kilku tysiący plików którą ustawiam na noc, w Windowsie mogą pojawić się następujące problemy:

KOPIOWANIE

  • podczas kopiowania system pokaże komunikat: nazwa pliku lub rozszerzenie są za długie

  • system pokaże komunikat: nie można skopiować pliku i tylko tyle

Chodzi o to że każdy z tych komunikatów kończy proces kopiowania od razu czyli część plików jest skopiowana a część nie i trzeba ręcznie szukać jakie pliki są za błędy odpowiedzialne

WSTRZYMYWANIE PODCZAS KOPIOWANIA

  • system zapyta czy kopiować pliki Thumbs nawet jeśli są w innych katalogach

  • system stwierdzi że jakiś plik już istnieje z tą nazwą i czy ma mimo to skopiować.

Problem jest z tym że przy ustawieniu kopiowania na noc, jeśli taki komunikat pojawi się np. o godz 1.00 to ja widzę go dopiero rano – cały proces kopiowania jest zaprzepaszczony.

Efekt całości jest taki, że część katalogów z częścią plików jest przekopiowana a część nie, zatem i tak trzeba wszystko robić od początku.

Szukam programu który:

  • być może przed skopiowaniem sprawdzi wszystkie nazwy i ścieżki czy nie są za długie

  • sprawdzi czy są jakieś pliki trefne, których nie jest w stanie skopiować

  • sprawdzi czy są pliki thumbs

  • na samym początku da znać czy proces się powiedzie czy też nie

  • być może pliki których nie da się skopiować, powinien ominąć i zostawić do decyzji na koniec – kto to wymyślił w Microsofcie że jeden plik przerywa całą żmudną operację !!

  • szukam programu który nie pakuje w jakieś archiwa – chcę mieć wgląd w te pliki na dysku 1:1

  • z nadzieją kupiłem dysk WD który ma tam w sobie jakieś oprogramowanie i sądziłem że w XXI wieku ktoś to przewidział ale niestety problemy też występują.

Jak kopiujecie swoje pliki ?

Total Commander to potrafi, ważne aby zaznaczyć kopiowanie z uprawnieniami administratora (mogą wystąpić problemy przy zajętych/używanych plikach).

Wznawia proces kopiowania od ostatniego “problemu” - ma opcję “pomiń”, jeśli np. inny proces skasował plik. Zautomatyzować to ? Temat Ciężki do ominięcia (wymaga centralnego systemu, który “haltuje” procesy zapisu/kasowania na dysku).

Poza tym przy takiej liczbie plików to się już opcja RAID kłania - tysiące plików ?

P.S.

W opcjach przy próbie kopiowania za pomocą TC masz nadpisz/usuń tylko do odczytu/systemowe…

Zaznaczasz i powinno działać bez żadnego ale, na pewno przy próbie kopiowania (nie wiem jak z przenoszeniem, tu ZAWSZE będą problemy z niektórymi plikami) powinno działać OK.

Koniecznie musisz zainstalować i wypróbować darmowy program TeraCopy ! Stanie się on domyślnym programem w windows do wycinania,kopowiania,wklejania plików.

http://www.dobreprogramy.pl/TeraCopy,Pr … 12906.html