Szukam emulatora DOS

(Piotr47) #1

Witam

Szukam programu/emulatora lub sposobu na uruchomienie dos-owej aplikacji na windows 7.

Aplikacja do uruchomienia na windows xp wymagała wprowadzenia zmian w config.nt na

(madoch) #2

Zapewne windows 7 64bit ?

bo na 32 bit wprowadzasz do config.nt to samo co w XP i powinno działać.

(przemek7525) #3

Może DOSBox?

http://www.dobreprogramy.pl/DOSBox,Program,Windows,12810.html

(Piotr47) #4

Tak windows 7 64bit.

DOSBox nie działa. Nie da się w nim ustawić BUFFERS=255, FILES=255

(Adammo) #5

Możesz użyć DOSBox_yk: http://ykhwong.x-y.net/

To co chcesz możesz zapisać w sekcji: [autoexec] w pliku dosbox.conf (na samym końcu).

Zawsze możesz też pobawić się PCem/VirtualBox i zainstalować na tym FreeDOS.

(Piotr47) #6

DOSBox nie da się skonfigurować BUFFERS=255, FILES=255. Autoexec do nie config.nt. A jak twierdzisz że idzie to podziel się jak to robisz bo mi jakoś nie wychodzi.

(system) #7

Skąd Ty wziołeś taką wartość ? BUFFERS=255

Skoro dozwolone max to 99

(Adammo) #8

Ups, pomyliłem Autoexec z Config.sys.

FILES zmienisz w sekcji [dos] (w dosbox.conf).

BUFFERS można zmienić tylko przez modyfikację kodu źródłowego (jednak tak jak piszę Wredotka dokumentacja rzeczywiście pokazuję, że maksymalna wartość to 99).

Może napiszesz jaki to program?

(system) #9

Nie ma potrzeby modyfikacji Buffers, oryginalny dos ma domyślnie wartość 30, dosbox o ile pamiętam ma 50. Są to i tak bardzo wygórowane wartości bo w tych czasach nie ma problemu z cache dysku hd czy wolnym odczytem fdd.

Nawet pod czystym dosem jak był odpalony smartdrv to nie ustawiało się buffers bo kazdy gram pamięci się liczył, zwłaszcza jak się grało w DooM.

(Piotr47) #10

Co do tych wartości “BUFFERS=255” to ja ich nie wymyślałem. Kiedyś znalazłem to rozwiązanie problemu w nacie gdzieś na forum i działało bezbłędnie przez 5 lat. A teraz widzę że ludzie nadal piszą bez zastanowienia bzdury „FILES zmienisz w sekcji [dos] (w dosbox.conf).” nie wiem gdzie to wyczytałeś i do czego to się odnosi. Na stronie dosbox jest forum a na nim informacja „opcji files nie da się ustawić bez zmiany definicji w źródłach”. Czyli ja odpadam nie wykonam kompilacji jakiegoś programu.