Szukam emulatora DOS

Witam

Szukam programu/emulatora lub sposobu na uruchomienie dos-owej aplikacji na windows 7.

Aplikacja do uruchomienia na windows xp wymagała wprowadzenia zmian w config.nt na

Zapewne windows 7 64bit ?

 

bo na 32 bit wprowadzasz do config.nt to samo co w XP i powinno działać.

Może DOSBox?

http://www.dobreprogramy.pl/DOSBox,Program,Windows,12810.html

Tak windows 7 64bit.

DOSBox nie działa. Nie da się w nim ustawić BUFFERS=255, FILES=255

Możesz użyć DOSBox_yk: http://ykhwong.x-y.net/

To co chcesz możesz zapisać w sekcji: [autoexec] w pliku dosbox.conf (na samym końcu).

 

Zawsze możesz też pobawić się PCem/VirtualBox i zainstalować na tym FreeDOS.

DOSBox nie da się skonfigurować BUFFERS=255, FILES=255. Autoexec do nie config.nt. A jak twierdzisz że idzie to podziel się jak to robisz bo mi jakoś nie wychodzi.

Skąd Ty wziołeś taką wartość ? BUFFERS=255

 

Skoro dozwolone max to 99

Ups, pomyliłem Autoexec z Config.sys.

FILES zmienisz w sekcji [dos] (w dosbox.conf).

BUFFERS można zmienić tylko przez modyfikację kodu źródłowego (jednak tak jak piszę Wredotka dokumentacja rzeczywiście pokazuję, że maksymalna wartość to 99).

Może napiszesz jaki to program?

Nie ma potrzeby modyfikacji Buffers, oryginalny dos ma domyślnie wartość 30, dosbox o ile pamiętam ma 50. Są to i tak bardzo wygórowane wartości bo w tych czasach nie ma problemu z cache dysku hd czy wolnym odczytem fdd.

Nawet pod czystym dosem jak był odpalony smartdrv to nie ustawiało się buffers bo kazdy gram pamięci się liczył, zwłaszcza jak się grało w DooM.

Co do tych wartości “BUFFERS=255” to ja ich nie wymyślałem. Kiedyś znalazłem to rozwiązanie problemu w nacie gdzieś na forum i działało bezbłędnie przez 5 lat. A teraz widzę że ludzie nadal piszą bez zastanowienia bzdury „FILES zmienisz w sekcji [dos] (w dosbox.conf).” nie wiem gdzie to wyczytałeś i do czego to się odnosi. Na stronie dosbox jest forum a na nim informacja „opcji files nie da się ustawić bez zmiany definicji w źródłach”. Czyli ja odpadam nie wykonam kompilacji jakiegoś programu.