Szukam Fajnej Karty graficznej wyłącznie pod gry

Pytanie podstawowe jaki zasilacz bo mam przeczucie że ten komputer to jakiś gotowiec z hipermarketu? A zasilacze w takich komputerach to zazwyczaj “szmelc”.

OCZ StealthXStream 500w rev.2 jest dobry

  1. Jaki zasilacz? (producent, model)

  2. Jak gry zaczną potrzebować 1GB pamięci na karcie graficznej, to wtedy taki hd4870 nie radziłby sobie z nimi sprzętowo i oczywiste jest, że trzeba będzie zmniejszyć detale, rozdzielczość i apetyt na pamięć się zmniejszy. Jednym słowem - prawdopodobnie nie ma szans byś wykorzystał 1GB na tej karcie graficznej, więc dodatkowy wydatek byłby wyrzuceniem kasy w błoto, albo w szpan.

  1. Znalazłem kartę gwarancyjną, ale nie ma informacji o zasilaczu :<, a komputer z Arno to pewnie zasilacz nie będzie zbyt dobry :).

  2. Hm nie będą działały dobrze gry na 6.0 + / 2-4 Gb ram / i ten Radeon hd4870 z 1 gb ? Ja szukam jakiejś karty która mi na dłużej ogarnie ciekawe gry :slight_smile: czyli 512+ powinna chyba mieć :<.

Jak będziesz chciał wkładać tą grafikę do środka, bo bez tego się nie obejdzie, to zobacz i napisz przy okazji otwierania obudowy jaki to zasilacz (marka,moc). Kartę w sumie możesz już kupić, ale wróżę, że bez nowego zasilacza odpalanie kompa na HD4870 będzie samobójstwem :smiley:

Ile kasy na kartę graficzną i zasilacz? I czy ten zasilacz ma być przygotowany na zwiększenie poboru mocy przez przyszłą przewidywaną modernizację kompa?

Hm narazie mam 700 zł, ale pewnie brat by mi dołożył :). Jak kupię nową kartę graficzną to zasilacz też raczej nowy żeby to ruszyło, więc tak. Narazie tutaj ten HD4870 z 1gb jest ciekawy ? + jaki zasilacz do niego będzie dobry.

A ile by Ci mógł dołożyć? Bo z tego dołożenia musi starczyć co najmniej na zasilacz porządny, więc dobrze by było jakby coś koło 300zł dorzucił, chociaż za niecałe 200zł też by się coś znalazło dobrego. Więc od tej kwoty wszystko zależy (również to czy są jakiekolwiek szanse by wywalać kasę na 1GB GDDR, która raczej, jak już było pisane, na wiele się nie zda).

Hm dlaczego się nie zda ?, nie ma dużej różnicy między 512 mb a 1 gb ? -.- , nie będzie to dużo dawało przy grach ?, bo nie rozumiem ^^

Discuss .

To jest tak jak z RAM’em, jak w ekstremalnym momencie przy uruchomieniu wszystkich zasobożernych programów wykorzystanie będzie sięgało 1,5GB a ma się 2GB fizycznej pamięci operacyjnej, to nic w wydajności nie zmieni się przy dokupieniu 2GB dodatkowej pamięci. W kartach graficznych jest podobnie, 512MB spokojnie starczy na zwyczajne rozdzielczości przy dużych detalach, więc dodatkowe 512MB nic by zbytnio nie zmieniło. Gdy gry staną się bardziej wymagające, to żeby je odpalić na wysokich rozdzielczościach i dużych detalach będzie trzeba szybkiego procesora graficznego, więc obecne karty nie będą już wyrabiały, więc trzeba będzie obniżyć rozdzielczość/detale i wracamy do tego że 512MB znowu nam w zupełności starczy. Kucu. , już mniej więcej wiesz dlaczego nie będzie zbytnio widać różnicy?