Szukam Firewall'a

Szukam jakiegoś firewall’a do mojego słabego komputera [mam zainstalowany antywirus (lub cos podobnego) o nazwie MalwareBytes AntiMalware najnowsza wersje] i chcialbym sie zabezpieczyć jakims firewall’em żeby nie muliło [zbyt] kompa

512MB Ram + 2gb z pliku rozszerzenia

AMD Sepron Processor 3000+ 1.80GHz

Edit:

Testowałem już

ZoneAlarm Pro : Start systemu byl opłakany trwał 5minut

ZoneAlarm Free: Echh no w testach wyszedł marnie a mnie sie nie spodobal

Malware Defender : bezprzerwy wywalal komunikaty bezpieczenstwa przy wlaczaniu NAWET systemu

COMODO Internet Security : To dopiero muł

COMODO FIrewall : mógłby być ale mi nie podszedł

outpost firewall [czy jakos tam] : dziwny program

MalwareBytes AntiMalware to nie jest antywirus,tylko program przeciwko Spyware (Szpiegami) i różnego rodzaju malware.Potrzebujesz troche innej ochrony.Dobrym rozwiązaniem jest Avast Antywirus free 6.0.Niezle wykrywa i do tego nie zamula kompa.Co do firewalla to polecam (choć jak wspomiałeś juz testowałeś) Outpost firewall free 2009,Comodo Firewall lub Pc Tools Firewall Tools 7.0.Wszystko dostepne na stronie.Pozdrawiam :wink:

Kiedyś używałem Sunbelt Personal Firewall (były Kerio) i na kompie z 1GB RAM, proc Pentium 1,86GHz nie było żadnego zamulania.

Ja tam cały czas jadę na systemowej zaporze i póki co nie mam większych problemów także myśle że nie jest najgorsza :slight_smile:

avasta nie zainstaluje nigdy dla mnie to najwieksza porazka a sa jakies dobre platne firewalle?

sunbelt… moj kolega go uzywa i mowi ze jest przecietny

outpost… nie dziekuje xd

Systemowy firewall dobrze spisuje się w połączeniu ze sprzętowym, np. na routerze. Ja u siebie niedawno sprawdzałem poziom zabezpieczeń firewalla na www.auditmypc.com/firewall-test.asp i nie mam żadnego otwartego portu z tych najczęściej używanych do ataków. Używam routera W8910G + systemowa zapora Windows XP SP3.

Prawda jest taka, że nie wiadomo dlaczego zraziłeś się do dwóch najlepszych firewalli - Comodo i Outpost’a. Skoro one Ci nie przypasowały to możesz jeszcze spróbować Online Armor Free. Albo jeszcze bardziej hardcorowo… ręczne zarządzanie IPTables ^^

Comodo IS: start systemu byl fatalny opisywalem to w moim innym temacie [zacinal sie system przy starcie]

Outpost no nie wiem

bardziej mam sentyment do zome alarma pro ale niewiem czemu tak zwalnia kompa :frowning:

Obadaj PC Tools Firewall Plus lub PRIVATEFIREWALL. Z klasycznych, płatnych możesz zobaczyć Look ‘n’ Stop Firewall

privatefirewall zainstalowalem dzieki…za rady