Szukam karty graficznej na PCI-Express do 150zł

(Kuchi.) #1

Witam,

Planuję zakupić jak najwydajniejszą kartę graficzną do 150zł na złączu PCI-E, toteż zdam się na wiedzę bardziej obeznanych i doświadczonych użytkowników w tym temacie.

Co myślicie o GeForce 8600 GT 256MB? Z tego sklepu: http://i-shop.pl/product_info.php/products_id/9920

Przede wszystkim zależy mi na odpaleniu nowszych gier na DirectX 10, typu Crisis (mam nadzieję mieć 25 klatek na sekundę, oczywiście w rozdzielczości 1024x768, przy minimalnych detalach).

Poza tym często edytuję filmy i zdjęcia w programach Adobe Premiere Pro CS3 oraz Photoshop CS3.

Chciałbym także w pełni wykorzystać interfejs Aero w Vista Ultimate x64, który przy mojej obecnej karcie graficznej, po otwarciu 10 okien, trochę się "tnie". :smiley:

I ostatnie pytanie. :wink: Co się stanie po włożeniu już zakupionej karty (szczerze mówiąc nigdy nie miałem zintegrowanej oraz oddzielnej karty graficznej, tzn. zawsze tylko zintegrowaną, teraz też)!?

Mam na myśli to, że po prostu wystarczy podłączyć wtyczkę VGA do nowej karty, wtedy wszystko będzie działać poprawnie, nie będzie żadnego problemu, komplikacji między kartą graficzną zintegrowaną a tą nową na złączu PCI-Express?

Z góry dziękuję za wszystkie chęci odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Kuchi

(velover) #2

Na 8600 gt na minimalnych na 1280x1024 minimum 30 a tak ok 40. Na 1024 gram na normalnych w crisisa i jest plynnie

(Mateusz Golebiowski) #3

Po prostu wkładasz nową kartę pod wolne złączę PCIE i gotowe zintegrowana grafika sama się wyłączy . Szczerze mówiąc wolałbym dołożyć 20 zł i wziąść tę http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-533

(Kuchi.) #4

Czy ktoś wie, jakie karty graficzne można podłączyć pod złącze PCI-Express Lite, jakie karty są kompatybilne? Szukałem tejże informacji na stronie producenta mojej płyty głównej - MSI, jednakże link odwołujący do kart kompatybilnych z PCI-E Lite jest niedziałający! Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry uprzejmie dziękuję!

PS. Pytałem o złącze PCI-Express Lite, ponieważ po identyfikacji płyty głównej w programie Everest Home Edition, okazało się, że nie posiadam złącza PCI-E tylko PCI-E Lite.

PS.(2) Sprawdziłem u siebie na płytcie głownej jej oznaczenie, okazało się inne niż wykrył Everest, także jest już wszystko OK. Mam jednak normalne złącze PCI-Express... XD

(velover) #5

O.o a co to pci e lite? Karty na pci e sa robione na pci e x16, sprawdz czy na plycie glownej twoje pcie jest niebieskie (to najwyzej)

(Mariosti*) #6

A ja bym brał tą http://sklep.vico.pl/product_info.php/l ... _id/124496

za jeszcze 3zł więcej :slight_smile:

(Darth ReX) #7

Czy ja wiem, Szafir nie ma takiego wywalonego chłodziwa...

(Mariosti*) #8

No właśnie, z takim msi można dumnie robić zdjęcia wnętrza pc, poprawia cyrkulację powietrza w obudowie i ma te wyższe zegary, jakby był 30zł droższy to by się można zastanawiać dopiero nad sensownością dopłaty.

(Kuchi.) #9

velover, złącze pci-e u mnie nie jest niebieskie, jest białe. Załączam fotki mojej płyty głównej, żeby potwierdzić to, co mówię, a raczej piszę :slight_smile:

Na pierwszym zdjęciu, złącza od góry: PCI_E1 (to jest to złącze, o którym pisałem powyżej), PCI_1, PCI_2 (tu mam podłączoną kartę Wi-Fi), PCI_3

Jak myślicie, te złącze pci-e, które ja mam to jest standardowe pci-e x16, czy jakieś inne, czyli PCI-Express Lite? Jeśli jest to normalne złącze PCI-Express x16, to każda karta na takim złączu zadziała, tak?

Mam dylemat, którą z tych kart wybrać. Czy taktowanie pamięci jest bardzo ważne, tzn., czy jest odczuwalna różnica wydajności??

MSI Radeon X2600XT Diamond 256MB DDR4 (128bit), PCI-E, HDTV/DualDVI, retail

Taktowanie rdzenia : 850 MHz

Taktowanie pamięci : 1150 MHz

PCI-E SAPPHIRE RADEON HD2600XT 256MB GDDR4 BOX

Taktowanie rdzenia 800 Mhz

Taktowanie pamięci 2200 Mhz

Chyba zakupię tą drugą kartę, jeśli mam złącze PCI-Express, a nie PCI-Express Lite.

(Mateusz Golebiowski) #10

a coś ty za wynalazek kupił ?? a pozatym z tego co widzę w specyfikacji płyty to posiada PCIE

(Mariosti*) #11

http://www.msicomputer.com/product/p_sp ... =945GZM3-L

Wg tego opisu i zdjęć fizycznie jest to normalne pcie x16, ale elektrycznie jest to tylko x4, co w sumie nie powinno za bardzo przeszkadzać 2600xt.

(Kuchi.) #12

Mariosti*, o kurczę. :oops: Everest mi wskazał złą nazwę płyty głównej! Nie mam MSI 945GZM3 (MS-7267), tylko MSI 945GCM5 V2.:wink: Zobaczcie na to zdjęcie mojej płyty głównej:

W końcu doszedłem! Mam takie złącza:

• PCI Express x16 slot.

• One PCI Express x1 slot

A, i kupuję PCI-E SAPPHIRE RADEON HD2600XT 256MB GDDR4 BOX!

(Mateusz Golebiowski) #13

No dobra dobra ale jaki posiadasz zasilacz ??

(Kuchi.) #14

400W, nie wiem jakiej firmy, zaraz zobaczę, jeśli to ważne. 400W to jest wystarczająco?? A, wiesz może czy taktowanie pamięci na karcie graficznej np. 1150 Mhz a 2200 daje się odczuć w wydajności? Czy ważniejsze jest taktowanie rdzenia/procesora?

Zasilacz: Take Me model 400 (400W)

(Mariosti*) #15

Ważne są oba taktowania, bierz lepiej tamto 2600XT MSI Diamond z vico, ma nie tylko wyższe zegary ale też dużo lepsze chłodzenie.

(Kuchi.) #16

Mariosti*, przekonales mnie Wezme te karte MSI X2600XT, tylko ze wzgledu na to, iz ma wyzsze taktowanie rdzenia o 50 MHz. Zastanawialem sie nad sapphirem, bo ma taktowanie pamięci, az 2200 Mhz, ale o 50 Mhz gorsze taktowanie rdzenia. Sorry za brak polskich znakow, ale cos mi sie "pokicikalo" z jezykiem klawiatury. W Wordzie normalnie sa polskie znaki, a na forum nie, jeszcye zamiast "y", to jest "z"...

(Mariosti*) #17

Wypisując taktowanie ramu w tym msi w sposób równoważny z tym sapphirem msi ma 2300MHz na pamięciach...

(Kuchi.) #18

Hmm... Nie rozumiem czemu mnozysz 1150 MHz x 2, dlaczego SAPPHIRE nie ma 4,4 GHZ xD... Moglbys troche jasniej wytlumaczyc... I co do tego mojego zasilacza, to on jest wystarczajacy, czy nie?

(Mariosti*) #19

Dam takie zestawienie technologii:

Typ | Taktowanie bazowe | Taktowanie efektywne

SDR | 100 | 100

DDR1/2/3/4 | 200 | 400

DDR5 | 1000 | 4000

Taktowanie bazowe to fizyczna liczba pełnych cykli wzrost-spadek napięcia, w czasie jednego takiego cyklu pamięci SDR potrafiły operować na 1 bicie informacji, DDR1/2/3/4 na 2 bitach informacji, a DDR5 na 4 bit'ach informacji.

(Darth ReX) #20

1150MHz mnoży się przez 2, bo to przecież RAM typu DDR( Double Data Rate!) A u Szafira jest już podane taktowanie w tym trybie.

A ten twój zasilacz to tylko o d... potłuc.