Szukam kursu j. angielskiego (książka)

(zgredzio) #1

Jako że chciałbym sobie trochę poprzypominać, to przydałby mi się jakiś kurs książkowy. Znalazłem taki, ale nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć do kupienia. Chodzi mi o taką książkę, gdzie będzie coś o gramatyce i o słownictwie, najlepiej od poziomu podstawowego do średnio zaawansowanego.

(Kozza) #2

Musi być polskie wydawnictwo? Mogę dobrze doradzić jeśli chodzi o ten temat. Na jakim teraz jesteś poziomie?

(zgredzio) #3

Dobrze by było, gdyby było polskie. Co do mojej wiedzy, to jestem na poziomie Intermediate, czyli właśnie ten średnio zaawansowany.

(Danielson) #4

Od siebie polecę.

Wielka gramatyka języka angielskiego.

Wydawnictwo: Edgard, 2010

Cena: ~45,00 zł

(Kozza) #5

Jeśli chodzi o słownictwo i ogólne sprawności zintegrowane to fajne jest OXFORD EXCELLENCE. Książka pod maturę ale wiadomo, że przecież to nie ma znaczenia. Słownictwo jest bardziej przemyślane nie ma niepotrzebnych rzeczy jak w podręcznikach Longmana gdzie chcieli wcisnąć wszystko i wyszło nijako.

Z obcych jest moim zdaniem lepszy wybór jak dla kogoś kto chce kompleksowo podszlifować angielski. FCE Use of English - nie spotkałem jeszcze lepszej książki tak zbilansowanej pod względem gramatyki i słownictwa - od pre int do advance. Jak nazwa książki wskazuje to jest nastawiona na szlifowanie wszystkich sprawności językowych. Nie ma niestety słowniczka z tego co pamiętam ale ćwiczenia słowotwórcze i testy są świetne. Są dwie części ale jakoś pod względem poziomu nie widać różnicy

Jeśli byś chciał osobne podręczniki do gramy i słówek do swobodne możesz kupić Intermediate - Vocabulary - B.J Thomas oraz A Practical English Grammar - Thomson, Martinet - tą drugą kupisz za grosze jak dobrze poszukasz, są dwie części i całość gramatyki angielskiej - setki a właściwie to jakiś tysiąc ćwiczeń metodą prób i błędów. Używamy jej niemiłosiernie na ćwiczeniach z gramatyki ale poziom jest taki rosnący :slight_smile:

Się rozpisałem, jeśli jednak zależy ci na jednej książce to w sumie najlepszym wyborem jest ENGLISH FILE Oxfordu - książka w zasadzie dla dorosłych uczących się języka. Najrozsądniej byłoby się przyjrzeć się pozycji pierwszej i ostatniej - skocz do biblioteki czy antykwariatu i obadaj na miejscu po prostu. Polskie "repetytoria" są czasem wątpliwej jakości - co jest do wszystkiego to jest do niczego jak mówi to powiedzenie. W internecie znajdziesz też sample powyższych książek można przejrzeć parę rozdziałów by nie kupować w ciemno. Szukaj książek które przygotowują do certyfikatów - w twoim wypadku FCE - tam jest wszystko co potrzebne by posługiwać się językiem na danym poziomie. Trzeba samemu sobie sprecyzować czego się szuka :slight_smile: Może ten post przyda się nie tylko autorowi topicu :slight_smile:

(zgredzio) #6

Z książką z Oxfordu miałem już do czynienia, ponieważ w mojej szkole była ona wykorzystywana w 3 klasie. Z English File korzystałem w liceum i szkole językowej. Dziękuję za odpowiedzi, może w niedługim czasie zdecyduję się na coś. :slight_smile:

(Kozza) #7

Korzystałeś zatem z najlepszych książek na rynku, które są mimo wszystko niedoceniane. Teraz dużo szkół się ładuje w matura success a potem problem bo dla niektórych jest po prostu za trudna i pełno w niej niepotrzebnych bzdur jak ten opasły bank słów których normalny człowiek nie ma okazji używać. FCE Use of English powinna pasować zatem jak ulał :slight_smile: I coś do słówek i będzie git :slight_smile:

(matty24) #8

Ja też polecam FCE Use of English. Tylko warto dokupić książkę z odpowiedziami, bo tam jest masa ćwiczeń. Właściwie większość to przykłady i zadania.

(Rafikk) #9

polecę ksiażke ze szkoły językowej speak up. bardzo fajna i pomocna przy nauce. dostałem ją jak byłem na kursie, ale poszukaj gdzieś na aukcjach, może ludzie mają do sprzedania.