Szukam kursu j. angielskiego (książka)

Jako że chciałbym sobie trochę poprzypominać, to przydałby mi się jakiś kurs książkowy. Znalazłem taki, ale nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć do kupienia. Chodzi mi o taką książkę, gdzie będzie coś o gramatyce i o słownictwie, najlepiej od poziomu podstawowego do średnio zaawansowanego.

Musi być polskie wydawnictwo? Mogę dobrze doradzić jeśli chodzi o ten temat. Na jakim teraz jesteś poziomie?

Dobrze by było, gdyby było polskie. Co do mojej wiedzy, to jestem na poziomie Intermediate, czyli właśnie ten średnio zaawansowany.

Od siebie polecę.

Wielka gramatyka języka angielskiego.

Wydawnictwo: Edgard, 2010

Cena: ~45,00 zł

Jeśli chodzi o słownictwo i ogólne sprawności zintegrowane to fajne jest OXFORD EXCELLENCE. Książka pod maturę ale wiadomo, że przecież to nie ma znaczenia. Słownictwo jest bardziej przemyślane nie ma niepotrzebnych rzeczy jak w podręcznikach Longmana gdzie chcieli wcisnąć wszystko i wyszło nijako.

Z obcych jest moim zdaniem lepszy wybór jak dla kogoś kto chce kompleksowo podszlifować angielski. FCE Use of English - nie spotkałem jeszcze lepszej książki tak zbilansowanej pod względem gramatyki i słownictwa - od pre int do advance. Jak nazwa książki wskazuje to jest nastawiona na szlifowanie wszystkich sprawności językowych. Nie ma niestety słowniczka z tego co pamiętam ale ćwiczenia słowotwórcze i testy są świetne. Są dwie części ale jakoś pod względem poziomu nie widać różnicy

Jeśli byś chciał osobne podręczniki do gramy i słówek do swobodne możesz kupić Intermediate - Vocabulary - B.J Thomas oraz A Practical English Grammar - Thomson, Martinet - tą drugą kupisz za grosze jak dobrze poszukasz, są dwie części i całość gramatyki angielskiej - setki a właściwie to jakiś tysiąc ćwiczeń metodą prób i błędów. Używamy jej niemiłosiernie na ćwiczeniach z gramatyki ale poziom jest taki rosnący :slight_smile:

Się rozpisałem, jeśli jednak zależy ci na jednej książce to w sumie najlepszym wyborem jest ENGLISH FILE Oxfordu - książka w zasadzie dla dorosłych uczących się języka. Najrozsądniej byłoby się przyjrzeć się pozycji pierwszej i ostatniej - skocz do biblioteki czy antykwariatu i obadaj na miejscu po prostu. Polskie “repetytoria” są czasem wątpliwej jakości - co jest do wszystkiego to jest do niczego jak mówi to powiedzenie. W internecie znajdziesz też sample powyższych książek można przejrzeć parę rozdziałów by nie kupować w ciemno. Szukaj książek które przygotowują do certyfikatów - w twoim wypadku FCE - tam jest wszystko co potrzebne by posługiwać się językiem na danym poziomie. Trzeba samemu sobie sprecyzować czego się szuka :slight_smile: Może ten post przyda się nie tylko autorowi topicu :slight_smile:

Z książką z Oxfordu miałem już do czynienia, ponieważ w mojej szkole była ona wykorzystywana w 3 klasie. Z English File korzystałem w liceum i szkole językowej. Dziękuję za odpowiedzi, może w niedługim czasie zdecyduję się na coś. :slight_smile:

Korzystałeś zatem z najlepszych książek na rynku, które są mimo wszystko niedoceniane. Teraz dużo szkół się ładuje w matura success a potem problem bo dla niektórych jest po prostu za trudna i pełno w niej niepotrzebnych bzdur jak ten opasły bank słów których normalny człowiek nie ma okazji używać. FCE Use of English powinna pasować zatem jak ulał :slight_smile: I coś do słówek i będzie git :slight_smile:

Ja też polecam FCE Use of English. Tylko warto dokupić książkę z odpowiedziami, bo tam jest masa ćwiczeń. Właściwie większość to przykłady i zadania.

polecę ksiażke ze szkoły językowej speak up. bardzo fajna i pomocna przy nauce. dostałem ją jak byłem na kursie, ale poszukaj gdzieś na aukcjach, może ludzie mają do sprzedania.