Szukam laptopa do 3 tys. zł


(Urugwaj22) #1

Szukam dobrego laptopa do 3 tys. Polećcie jakąś godną uwagi markę. No i oczywiście doradźcie jakich "sprzętów" unikać. Powiedzcie też jaki procesor, RAM itp. w ramach tej kwoty powinienem dostać.

Przeniesione z działu Problemy. Zmieniony tytuł. Magik


(Adalbert) #2

Jakie zastosowanie?


(system) #3

Do 3 tysięcy nic sensownego nie ma. Oczywiście nie mówię o laptopie do netu i worda, ale np. CAD czy gry - nie przejdzie.


(Chilek1) #4

mleczakm - nie jest prawdą to co piszesz... także chcę kupić laptopa i się trochę orientowałem. Ten tutaj jest moim zdaniem dość dobry dla studenta. Mam znajomych na architekturze, gdzie korzysta się z autocada i mają dużo gorsze laptopy niż ten, a nie narzekają. Dlatego mówienie "do 3 tyś nic sensownego nie ma" mija się z celem. Gdyby on chciał kupić lapka do pracy profesjonalnej za 6-10 tyś nie pytałby tutaj o opinię, bo wiedziałby czego potrzebuje.


(Urugwaj22) #5

Lapek ma być do użytku domowego. Filmy, muza, gry [oczywiście nie jakies super wymamgające, ale takie powiedzmy przyzwoite].


(system) #6

O?! JAKIE KOLEGA MA WYMAGANIA :smiley: niestety kolega mleczakm ma rację za tą sumę kupisz jedynie laptopa tylko do:

filmów,muzyki gier tylko typu szachy :stuck_out_tongue: i paru innych dupereli... porządne gry na nim nie będą chodziły jak powinny. Będą cieły zawieszały się itp.


(kamil_w) #7

Pierdoły pociskacie. Za 3000 zł można już mieć dobry sprzęt. Przykłady? Proszę bardzo:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/560141

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/629776

Nie wmówicie mi, że do tych celów (nawet gier) nie wystarczy taka konfiguracja, jak

Core 2 Duo T6670 2,2

Pamięć RAM 3GB

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 4330


(Michal Kolatek) #8

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/564451

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/566308

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/678335

Ale jak ten laptop ma stać w domu bo wiem że teraz panuje moda na posiadanie laptopa to się lepiej nad stacjonarnym zastanów, bo teraz będziesz musiał zjechać z suwakami w grach, a nowe gry będą miały wyższe wymagania, a w laptopie wiele zmodernizować się nie da.


(Michalfolga) #9

A jakich producentów byście najbardziej polecali w tych granicach cenowych? Też kupuję laptopa i chciałbym wiedzieć spośród jakich firm wybierać. Laptop oczywiście tylko do internetu i zwykłych prac biurowych, bo zdaję sobie sprawę, że do grania za te pieniądze to się nic ciekawego nie kupi. Z góry dziękuję za odpowiedź.


(mati75) #10

:hahaha: Toś chłopie dał.

http://www.allegro.pl/item736871601_hp_ ... 3_lcd.html

http://www.allegro.pl/item744591386_del ... 36gwa.html

http://www.allegro.pl/item744482413_fs_ ... 1_9kg.html


(Adalbert) #11

Compal KHLB2 np. http://www.allegro.pl/item734061078_com ... oclaw.html


(Michalfolga) #12

Znalazłem taki sklep x-kom.pl i tam jest bardzo duży wybór laptopów. Powiedzcie mi, który wybrać. Chyba zdecyduję się na HP albo Lenovo ale zupełnie nie wiem który kupić, zwłaszcza że jest tyle modeli. Proszę, pomóżcie mi się zdecydować bo niedługo zaczynam studia i wyjeżdżam więc muszę mieć laptopa. Z góry dziękuję za pomoc.


(Adalbert) #13

Na allegro też daliśmy Ci dużo sensownych propozycji, dlaczego czegoś nie wybrać?