Szukam laptopa wydajnego, elegancki design, itp


(Pinio150) #1

Witam serdecznie, poszukuje laptopa do 3000 tyś złotych, max to 3500zł.

Laptop taki powinien posiadać:

-procesor Intel i3 bądź i5

-4GB ramu DDR3 (jakieś atrakcyjne taktowania)

-FULL HD

-grafika wydajna jakiś układ nvidia, czytałem, że są takie grafiki do laptopów, że posiadają grafiki 1gb pamięci i gdy im braknie pamięci biorą pamięć z ramów czy skądś, możliwe?

  • mógłby mi ktoś jakiś artukuł na temat układów graficznych w laptopach podać na forum, ponieważ w tej materii jestem totalnie zielony.

najlepiej jakby był to jakiś HP

-ciekawy design

Interesowałby mnie zakup sprzętu z allegro dlatego proszę się tymi cenami allegro sugerować. pozdrawiam! :lol:


(Rache88) #2

http://www.notebookcheck.net/Comparison ... 130.0.html <--- tutaj porówanie kart graficznych, opis wydajności, dodawane przez użytkowników wyniki FPS z gier etc. wsio niestety po angielsku, ale myślę, że dla większości to nie problem ;p

fajne lapki są od ASUSA np. G51, dobry układ GTX260 który śmiga git w FULL HD, ale matryca w lapku to niestety 1336x768 czy jakoś tak ;p


(maku13) #3

Tak. Jest to tzw pamięć pamięć współdzielona. Wykorzystywana głównie przy grafice zintegrowanej z płytą główną.

Jeśli chodzi o sprzęt HP, to z tym full HD to będzie problem, bo ile się nie mylę to HP oferuje matryce max HD+ (1600x900).

Jeżeli chodzi Ci o coś designerskiego z HP, to na alledrogo znalazłem takie coś: http://allegro.pl/hp-pavilion-dv6-2170- ... 69474.html lub http://allegro.pl/laptop-hp-dv6-2167-i5 ... 53702.html, ale to nie jest szczyt techniki i powłoka lapka będzie ciężka w utrzymaniu.

Vobis w promocji oferuje ciekawą Toshibę: http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... _17_3.aspx.

Podana przez Mr.RAdziu strona ma swój Polski odpowiednik (http://www.notebookcheck.pl/) i warto poczytać zawarte tam recenzje i testy.