Szukam łatwego programu do przeróbki .h264/mkv na avi(DivX)

Witam, jestem tu nowy. Otóż mam problem, na który długo szukam odpowiedzi.

Mianowicie, mam seriale/filmy w HD (720p i 1080p). Nie znalazłem dotychczas programu, który z łatwością poradziłby sobie z skonwertowaniem tego do DivX’a, który odpaliłbym na DVD, ale mi głównie chodzi o to, by zachować jakość obrazu, ba nadal była w HD jak i również ważnym dla mnie elementem jest dźwięk, który chciałbym zachować możliwie najlepszy (głównie chciałbym by seriale/filmy HD były odtwarzane przez PS3, jak i również chodzi mi o to, by można było wmuxować napisy w obraz, a do tego jest mi potrzebny plik z rozszerzeniem .avi, który chcę uzyskać).

Dla przykładu jakikolwiek film/serial w HD z rozszerzeniem .mkv i dźwiękiem AAC/AC3 (5.1), jak mógłbym go przerobić do .avi (DivX’a), nie tracąc zalet matroski [obrazu(HD) i dźwięku(5.1)]?

Następnie, bawiłem się i cóż, nie udało się :[. Ale kolejnym problemem, który mnie gnębi jest… a raczej są pliki, które uzyskuję przez wymuxowanie pliku .mkv (dodam, że bawiłem się w taki sposób, by uzyskać plik .avi(HD-5.1), a tudzież chciałem z pierwotnego pliku .mp4 (HD1080p-5.1) utworzyć również .avi, bez straty jakości, ale że nie posiadałem odpowiednich programów, więc próbowałem wszystkiego co się da. Mianowicie, z .mp4 zrobiłem .mkv (za pomocą mkvmerge GUI) i wyciągnąłem pliki: AAC i h264, (dla niejasności te h264 to rozszerzenie pliku takie jak .avi czy .mkv).

“Bawiłem się” także z takimi programami jak AVI ReComp, VirtualDubMod, SUPER i kilkoma innymi, ale za każdym razem nie uzyskiwałem jakichkolwiek rezultatów, albo błąd, albo ze nieznane rozszerzenie pliku.

Czy mógłby mi ktokolwiek pomóc przerobić pliki mkv/mp4/h264 (HD1080p-AAC5.1) do .avi (HD1080p-AAC5.1), bez albo z minimalną możliwością utraty jakości. Jak i zachować rozsądne rozmiary plików.

A jakie ty masz dvd? Bo nie słyszałem jeszcze o takim na którym ruszy jakikolwiek divx w HD1080p-AAC5.1 ??

I masz racje, mój błąd, nie wyraziłem się tak bardzo konkretnie. Wiec, z tym DVD to tak nie do końca, na myśli miałem skalację do rozdziałki max, jakie obsługują zwyczajne DVD, czyli 720xX, konkretnie to mi chodzi o to, by móc odtwarzać te HD na PS3, jak i również mieć możliwość wrenderowania napisów w obraz.

Edit…

Proszę, może jednak jest ktoś w stanie mi pomóc, próbowałem wielu rzeczy, prób, for, i bez skutku. A ten problem mam już od… czerwca…

Proszę o pomoc. :slight_smile: