Szukam Phoenix Bios

Witam. Posiadam płytę główną HP dx5150mt. Jest w niej Phoenix Bios LTD ver. 1.19 Chciał bym wgrać do niej nowy BIOS ponieważ, czasami szwankuje i nie chce się uruchomić. W takich sytuacjach wiatraki się kręcą jest czarny ekran i nic więcej. Szukałem tego biosu na stronie producenta płyty głównej i w Googlach i niestety nie znalazłem. Proszę o pomoc w szukaniu tej lub nowszej wersji BIOS-u do tej płyty głównej. Z góry dziękuję za pomoc.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=12454&prodSeriesId=457124&swItem=ir-48269-1&prodNameId=447469&swEnvOID=1093&swLang=13&taskId=135&mode=4&idx=0

Nie ma nowszej wersji BIOS, przynajmniej nie mogłem znaleźć. Ale zainstaluj ten jeszcze raz, jeśli to problemy z BIOSem, to powinno pomóc.

rafi13 bezpieczniej będzie jak wykonasz reset ustawień biosu - wyjmij na kilkanaście/kilkadziesiąt minut baterię na płycie głównej - oczywiście przy całkowicie odłączonym zasilaniu komputera.

Uruchomienie komputera powiodło się. Pobrałem i zainstalowałem Boot tools z powyższego linku. Zrobiłem Flash System BIOS Now, komp się zrestartował, uruchomił się ponownie i narazie jest wszystko ok. Jeżeli znów się zacznie psuć to dam znać. Dzięki za pomoc.

Dodane 06.02.2011 (N) 12:54

Problem z komputerem po raz kolejny się powtórzył. Wyglądało to tak: Komputer uruchomił się normalnie, lecz zamiast ekranu startowego Windows XP pokazał się czarny ekran, czekałem kilka minut i nic. Po ponownym rozruchu nie pokazało się nic. Czarny ekran na monitorze, wiatraki się kręcę, co kilka sekund lampka w napędzie mruga, komputer skanuje napęd tak jak by mnie prosił o włożenie płyty z BIOS-em. Posłuchałem rady Cedara i wyciągnąłem bateryjkę na 20 minut. Po 20 minutach wsadziłem ja i komputer uruchomił się normalnie.

Dodane 08.02.2011 (Wt) 21:31

BIOS padł całkowicie. Zamykam temat. Poskładałem sobie kompa na płycie głównej ASUS-a.