Szukam plug-ina

Przeszukałem to forum i nie tylko to…

Szukam wtyczki do Eksploratora Windows (WinXP PRO), która pozwala na wyświetlanie objętości katalogów w oknie tegoż Eksploratora.

Widziałem gdzieś coś takiego, ale moja pamięć zawodzi… nie pamiętam gdzie to było, czy w Necie czy na jakiejś płycie…

Pomóżcie…

Używam na codzień Total Commandera, ale takiego plug-ina nie znalazłem również, może ktoś zna takie narzędzie podobne do Tcmd, które to robi.

Dodam, że znam różne konfiguracje Rejestru i umiem go modyfikować, ale nie zdołałem uruchomić takiego działanie E.W. jakiego bym oczekiwał.

…Dlatego najbardziej potrzebuję plug-ina…

Forum ogólnie oceniam dobrze, lepsze jest chyba tylko to na Searchengine.

Bardzo mi pomógł wątek uruchomieniowy NeoPlus w Linuxie!

Dzięki za to.

Będę wdzięczny za pomoc. I proszę nie piszcie do mnie postów typu “poszukaj w google” - zapewniam że nieźle umiem Neta przeszukiwać - znajduję nawet strony niezindexowane!

Pozdrawiam

Jeśli uzywasz na codzień TotalCommandera to po najechaniu na jakikolwiek folder nacisnij spację… bedziesz mial rozmiar folderu.

To chyba najprostsze rozwiązanie.

Dodatkowo mozesz zmienic format wyswietlania (b/Kb/MB/GB) w zakładce Tabulator w ustawieniach konfiguracyjnych programu.

PS. Dziwie sie, ze pracujac na codzien z TC chcesz sie przesiasc na windowsowskiego eksploratora… #-o

Ale to mi nie pasuje, bo nie widzę który katalog jest większy od kolejnego i nie da się posortować po objętości…

Dajcie znać jakby ktoś coś wiedział/znalazł

Ja szukam dalej

Znalazłam program TreeSize Professional V 3.1 :slight_smile:

http://www.jam-software.com/treesize/

Jest to co prawda trial, ale równie dobrze możesz skorzystać z wcześniejszej, darmowej wersji - TreeSize V 1.74 - na tej samej stronie, w dziale Windows Freeware!

Myślę, że o to Ci chodziło! :slight_smile:

Aby uzyskać przegląd sytuacji potrzebny jest program taki jak TreeSize. Program ten dołącza się do menu kontekstowego Eksploratora.

Wystarczy wówczas jedno kliknięcie, aby na ekranie pojawiła się lista ze wszystkimi katalogami i ich objętościami. Program działa również w odniesieniu do dysków sieciowych i innych napędów (np. CD-ROM). Kto chce, może sobie również kazać obliczyć, ile miejsca zajmą zaznaczone pliki na płytce CD. 

Wszystkie katalogi można sortować według wielkości lub alfabetycznie. TreeSize potrafi także podać sumę objętości wszystkich plików, zajętość dysku lub nawet straty wynikające z wielkości bloków partycji. Za pomocą filtrów można też wyświetlać pliki o określonym rozszerzeniu.

nie do końca o to chodziło

ale i tak mnie zadowala ta wersja free

wielkie dzięki

Rośnij, rośnij będziesz WIELKI…

w moich oczach już urosłeś