Szukam płyty głównej z PCI-E i wieloma PCI

Potrzebuję płyty głównej, która zaopatrzona będzie w przynajmniej cztery gniazda PCI oraz najwyżej dwa gniazda PCI-E. Chcę takiej, gdyż mam trochę ważnych dla mnie podzespołów na zwykłe PCI, podczas gdy PCI-E aż tak potrzebne mi nie jest (choć przyda się). Powinna być całkiem nowa i naprawdę porządna. Widziałem w Internecie następujące modele: Asus Commando oraz Gigabyte GA-P43-ES3G (a także GA-P43T-ES3G). Ta pierwsza dobrze oceniana, Gigabyte’a już gorzej. Znacie jeszcze jakieś płyty główne podobne do tych wymienionych? Póki co nie jest ważne gniazdo procesora, chcę się rozeznać w sytuacji i dostępności samych płyt.

Przy okazji zapytam: czy jeśli wsadzę do kompa kontroler USB 3, podczas gdy w kompie pierwotnie jest obsługa USB 2, to nie będzie problemów z użytkowaniem urządzeń mogących w pełni wykorzystać tę nowszą technologię (np. pendrive’y)?

Przy Asusie nie użyjesz wszystkich PCI jak karta graficzna będzie mieć większe chłodzenie, z tych Gigabyte jest 5 PCI, nawet jak jedno stracisz przesz chłodzenie karty to dalej masz tyle co potrzeba i wolny PCI-E 1x na kontroler USB 3.0. Nowe płyty s1155 mają po 3 PCI, oprócz płyty Gigabyte:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2260089

Ale też jak chłodzenie karty jest większe to do użytku zostają 3.

Problemów z używaniem 2.0 nie będzie.

Bardzo fajnie. Ciekawią mnie też płyty z LGA775, a także te do procków AMD. Aż tak drogo one nie wyniosą, jak te najnowsze. :wink:

Dzięki.