Szukam pr. do tworzenia ulotek reklamowych

Witam

Czysto hobbistycznie chciałbym się nauczyć obsługiwać jakiś program do tworzenia ulotek reklamowych

Wiem, że ulotkę jakby się uprzeć to mógłbym zrobić w zwykłym wordzie. Ale oczekuje od programu czegoś więcej. Abym za pomocą takiego programu mógł lepiej wizualizować sobie przyszły wygląd takiej ulotki.

Chodzi mi o ulotki, dwustronne, składane podwójnie, potrójnie, ewentualnie ulotki zawierające większą ilość kartek, coś na zasadzie mini książeczki.

Może po prostu są programy typowo stworzone do czegoś takiego.

Na internecie padają propozycje publisher, gimp, corel, photoshop, QuarkXPress, DesignPro 5.

Może wypowiedziałaby się osoba, która na co dzień ma do czynienia z czymś takim.

Gimp czy Photoshop to są programy do grafiki rastrowej więc możesz w nich co najwyżej obrobić obrazki na taką ulotkę, to znaczy dodać filtry itp. do zastosowań o jakich piszesz używa się programów wektorowych czyli na przykład CorelDraw i ten ze względu na ceną i stopień rozpowszechnienia bym polecał na początek. Jeśli chcesz się tylko pobawić to wystarczy jakiś darmowy program do grafiki wektorowej. Każdy taki program ma w sobie narzędzia pozwalające na stworzenie ulotki czy folderu reklamowego. Z darmowych programów do publikacji warto wspomnieć jeszcze o programie

Zastanowię się nad ściągnięciem CorelDraw tak jak mówisz.

Co osobiście sądzisz o programie Microsoft Publisher 2007?

Niestety nigdy nie miałem styczności z tym programem, mam nadzieję, że w wątku wypowie się ktoś kto Publishera używał.