Szukam program do katalogowania i masowej edycji zdjęć

Witam

Szukam programu do katalogowania zdjęć i dodatkowo pozwalającego na masową edycję zdjęć w zakresie zmiany rozmiaru zdjęć, nazwy itd… Nie ważne czy program jest płatny czy darmowy, najważniejsze jest dla mnie to, aby dało się w nim zmieniać rozmiar sporej ilości zdjęć w jak najprzyjaźniejszy dla użytkownika sposób. Do tej pory korzystałem z skryptów pod Photoshopa, ale nie ukrywam, że poszukuję czegoś szybszego do dostosowania. No i wiadomo katalogowania zdjęć. Też istotne jest to, że zdjęcia pochodzą zwykle z kilku aparatów, więc odpowiednie segregowanie zdjęć również jest mile widziane.

Widziałem sporo programów z tej branży, ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia który oferuje lepsze możliwości.

Taka dodatkowa rzecz - można powiedzieć że szukam dwóch programów - jednego dla siebie, pozwalającego na przeglądanie zdjęć i masowe zmienianie rozmiarów, może być po angielsku itd. nie ma z tym problemu, oraz drugiego, oferującego możliwie jak najlepszą jakość podglądu zdjęć oraz podobne opcje co wcześniejszy program, ale koniecznie w języku polskim i w miarę przyjaznym interfejsem, ponieważ jego użytkownik nie jest biegły w posługiwaniu się językiem angielskim :wink:

Wiem, że było wiele podobnych pytań, ale jak do tej pory żadne nie odpowiedziało na moje potrzeby, także liczę na pomoc :slight_smile:

Za najlepszy program do katalogowania i obróbki zdjęć uchodzi Adobe Photoshop Lightroom 4.1 można sobie dyskutować czy jest to prawda czy nie ale zdaje się, że jest on przy tym śmiesznie tani więc ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Do szybkiego podglądu używam programów od FastStone. Jeśli nie używasz RAWów to Lightroom może być dla Ciebie zbyt opasły. W takim przypadku wystarczy jakiś darmowy program.