Szukam programu do nagrywania dźwięku z komputera

Witam.

Szukam jakiegoś darmowego programu umożliwiającego nagrywanie AKTUALNIE odtwarzanego dźwięku, np. audycji radiowej czy oglądanego filmu. Kiedyś miałem możliwość nagrywania w na przykład Audacity, ale od czasu kupienia mikrofonu w programach tego typu, nawet we Frapsie, jedynymi rejestrowanymi dźwiękami są te pochodzące właśnie z mikrofonu. Można to jakoś zmienić? Bo w aplikacjach widzę tylko “input” a nie ma “output”.

Proszę o pomoc, bo to ważne.

Dziękuję z góry.

Audacity ma listę wyboru praktycznie wszystkich źródeł dźwięku w komputerze.

Może być problem z nagrywaniem w Audacity. Po prostu spróbuj zgrać strumień audio na dysk - na przykład StreamBoxem. Radio możesz nagrać aplikacją Screamer Radio. Zapoznaj się też z tym artykułem: http://www.pcworld.pl/artykuly/47264.html

W audacity istnieje możliwość zmiany źródła dźwięku. Musisz w prawym, górnym rogu, zamiast opcji mikrofon wybrać opcję Mieszanie wyjścia WAVE. Powinno zadziałać:)

No właśnie chodzi o to, że w żadnym programie do nagrywania nie mogę wybrać nagrywania aktualnie odtwarzanego dźwięku: ani w Audacity ani we Frapsie ani w Wave Recorder - wszędzie te opcje albo są zablokowane albo niedostępne. Wszystko pokaszaniło się od czasu zakupienia mikrofonu i podłączenia go. Nagrywanie radia jeszcze bym przebolał, ale że filmików z gier nie mogę normalnie nagrywać to masakra…

A w ustawieniach dźwięku, gdzie masz nagrywanie sprawdzałeś?

Chodzi o ustawienia w programie czy w sterownikach? Bo w programach jest tylko nagrywanie z mikrofonu “input”, a jak kliknę listę, to nie ma tam innych opcji lub pola są puste. W sterownikach wszystko jest dobrze poustawiane, sprawdzałem. Coś mi tu śmierdzi…

Chodzi o ustawiena audio w systemie

No w ustawieniach jest wszystko, tak jak być powinno - odtwarzanie dźwięku Realtek High Definition Audio Output a nagrywanie Realtek High Definition Audio input. Nic nie można zmienić, bo tylko jedna opcja jest do wyboru. Po odpięciu mikrofonu nadal chce z niego nagrywać, pomimo oczywiście nie podłączenia.