Szukam programu do nagrywania z Pulpitu

(H@wkeye) #1

Witam. Poszukuję jakiegoś niezbyt wymagającego, darmowego edytora do przechwytu i zapisu wszelkich sekwencji graficznych z okienek i screencast-ów video z Pulpitu.

Nadmienię, że mój sprzęt przede wszystkim karta graficzna nigdy nie należały do "demonów mocy", w związku z czym poszukuję czegoś odpowiedniego pod ten sprzęt i system (Windows XP 32-bit).

Moja grafa: tutaj

Również dodam, że nie interesuje mnie tutaj program CamStudio 2.7.2, który już posiadam i właśnie ma on u mnie jakiś notoryczny problem z tym nagrywaniem, być może dlatego że zapisuje je w domyślnym .swf ?

Innego tam jednak nie widzę.

Czy macie jakieś propozycje takich właśnie programów pod ten układ sprzętowo-programowy, to z pewnością istotne ?

Jeżeli potrzeba jeszcze więcej danych do identyfikacji, pytania proszę kierować do mnie ?  [-(

(Djzon) #2

Super łatwy program i co najważniejsze pliki video nie zajmują dużo miejsca, sam go używam :slight_smile:

Debut video Capture Software - wg mnie najlepszy… a CamStudio daj sobie z nim spokój …

(Mrklocu) #3

Nie , camstudio jest słaby, testowałem wiele programów do nagrywania i wg mnie najlepszy jest Movavi Screen Capture + Audacity tu możesz cuda zdziałać ,a i jeszcze jedno taka mała porada oczywiście jeśli zdecydujesz się na to zestawienie programów w audacity nagrywaj swój głos w Gold Wave odszumiaj ,a movavi nagrywaj kolegów ze skype i tak dalej dodatkowo polecam camtasia studio 7 albo 8 do łączenia ścieżek wideo i audio oraz intra jeśli posiadasz

(edelmann) #4

Ja polecam Ashampoo Snap 6 za darmo na DP, jak go zainstalujesz to możesz zrobić Upgrade do najnowszej wersji 7 za dwadzieścia parę złotych. Ja mam i jestem bardzo zadowolony, potrafi nagrywać obraz razem z dźwiękiem.

(H@wkeye) #5

No dzięki za te propozycje takich programów, na pewno je przetestuję.

Ale chciałbym jeszcze dopytać czy warto, na tym sprzęcie (DirectX 7.0 max) oraz ogólnych ustawieniach konfigu sprzętowo-programowego który mam to jeszcze robić ?

Czy p.w. programy korzystają z własnych kodeków ? Ewentualnie od czego to zależy, by taki rejestrator poprawnie nagrywał chociaż te treści graficzne, a dźwięk już niekoniecznie - na tych konkretnych warunkach sprzętowych ? :doubt:

W ogóle zależy mi na przechwytywaniu samych obrazków (anime i video też), a dźwięku raczej nie chyba że to jednak możliwe w ww. programach ? Dlatego, że nie wiem czy moja zintegrowana karta dźwiękowa temu w ogóle podoła ?

W CamStudio tak nie jest, ale tan program stawia dość wysokie wymagania o ile wiem na wielu komputerach ?

CamStudio powiedziałbym jest nie tyle zbyt słaby, co zbyt mocny raczej… no ale zostawmy to.

Audacity posiadam, nagrywam i sampluję nim dźwięk i potwierdzam do samego dźwięku jest on wręcz genialny ! :blush:

(Maciekplaygaming) #6

Ja mogę polecić BandiCam`a i Action!, opcjonalnie Frapsa.

(maniq) #7

Camtasia chyba najbardziej rozbudowana jest.

(rafi84tek) #8

Hej,

polecam przeczytać:

http://www.howtogeek.com/183231/how-to-record-your-desktop-and-create-a-screencast-on-windows/

(nie obsługuje XP)

http://www.howtogeek.com/120202/how-to-record-your-desktop-to-a-file-or-stream-it-over-the-internet-with-vlc/

R.