Szukam programu do obróbki filmów

(Olixxx94) #1

Tak jak w temacie. Próbowałam Windows Movie Maker, ale nie mogę się tam połapać. Program ma być darmowy, prosty i po polsku.

(Angelo_7) #2

Jeszcze jakieś wymagania?? :roll: A tak bardziej serio ta czesc ma być darmowy jest raczej nie do spelnienia i to szczegolnie jezeli ma byc dodatkowo po polsku.

Po za tym Olcia9393 jeżeli masz problem z movie makerem to łatwiejszego programu obecnie chyba nie ma :wink:

(Olixxx94) #3

thx za taką odpowiedź. To może mi powiesz, jak mam się movie makerem obsługiwać, skoro to taki łatwy program??

(Goodprogram) #4

virtualdub

(Angelo_7) #5

Ale się nie obrażaj :slight_smile: Napisz co dokładniej co chcesz zrobić, to postaram się pomóc. Po za tym na początek skorzystaj może z pomocy zawartej w programie(chociaż nie wiem co tam jest :roll: ).

Ps.Są łatwiejsze(moim zdaniem) spolszczone programy, ale nie sa darmowe.

(Olixxx94) #6

Przyciąć filmik tak, żeby na komórkę wszedł... 200KB nie więcej

(Angelo_7) #7

No to moviemaker odpada, bo wątpie, żeby Twój kom. mógł obsługiwać pliki w formacie .wmv. Jakbyś mi mogła powiedzieć jakie formaty czyta Twoja komórka(albo jej model), oraz ile waży filmik, ile trwa i w jakim jest formacie. To wtedy powiem Ci jak możesz to zrobić i czy to realne :wink:

(Olixxx94) #8

Nokia 6101, 3gp.

O filmiku:

18,6MB (tyle waży)

Czas 4:05 min

Plik avi

I coś da się z tym zrobić??

(Angelo_7) #9

Tutaj masz program o nazwie Nokia MultiMedia Converter 2.0. Jest to darmowy program noki do konwertowania plików muzycznych i wideo do formatu zgodnego z telefonem komórkowym. Powinien być pomocny.

Ps. Jest pewnego rodzaju utrudnienie gdyż sam program jest po angielsku i żeby z niego korzystać musisz być zarejestrowany członkiem forum noki. Tam podczas instalacji będzię możliwość rejestracji. Daje Ci ten program, bo niestety nie znam inneg żadnego w pełni darmowego programu do konwersji .3gp... Mam nadzieje, że sobie poradzisz :wink:

Pzdr

(Olixxx94) #10

Konwertować będę później, chyba, że jest taka możliwość, żeby przekonwertować tylko ten odpowiedni kawałek...

(Angelo_7) #11

Troche się nie zrozumieliśmy. W takim razie jak najpierw chcesz przyciać filmik to skorzystaj programu poleconego przez goodprogram mianowicie z virtualdub'a

Najnowsza, ale wersja angielska

Starsza wersja, ale polska :wink:

(Olixxx94) #12

Poproszę więc instrukcję obsługi do tego cacuszka, bo ja niestety nie wiem jak się obsługiwać (znalazłam instrukcję, jak niepotrzebne części filmu wyciąć, ale niestety ten poradnik nie był do posiadanej wersji przeze mnie - 1.7.7 Build 28312).

(Goodprogram) #13

źródło: forum.dobreprogramy.pl

(Olixxx94) #14

goodprogram[b/] czytałam to, ale niestety nie pomogło, gdyż wielu opcji nie ma w menu Edit! Może ktoś mi to powie, jak mam to zrobić przy użyciu najnowszego VirtualDub'a - 1.7.7 Build 28312

(Angelo_7) #15

Najprościej będzię tak (chyba:) )

Obrazek pomocniczy :smiley:

Na początku ładujesz plik, który zamierzasz skrócić. Robisz to w następujący sposób: wchodzisz do programu->file->Open video file...->i szukasz swojego filmu

Następnie klikasz w ten przycisk oznaczony numerem 1 na obrazku pomocniczym w miejscu, gdzie ma być początek wybranego przez Ciebie fragmentu filmu.

Następnie odnajdujesz koniec swojego wybranego fragmentu i klikasz w guziczek oznaczony na obrazku cyfra 2.

Powinnien pojawić Ci się takie jasno niebieskie zaznaczenie jak na obrazku.

Wtedy klikasz znowu w File->Save as AVI...-> i tu wybierasz nazwe oraz miejsce gdzie zapisze się Twój kawałek klipu.

Powodzenia:)

Ps. Zapomniałe dodać, że plik będzię dużo ważył, ale przy konwertowaniu na .3gp nie powinno być z tym problemów...

(Olixxx94) #16

Thx za pomoc i fajnie by było, gdybyś założył taki temat w dziale Sprawdzone porady, bo moze się przydać...